İhanet Araştırması

İhanet Araştırması

Genel olarak bir erkek aldatıyorsa davranış ve hareketleri ile bunu çok kolay ele verir. Çünkü aldatan erkekler olağan davranmazlar, değişmeye başlarlar. Kendini haklı çıkarak çeşitli yollara başvurur ve eşlerini sürekli eleştirmeye başlarlar.

İhanet Araştırması

Eşlerine ihanet eden erkeklerin ve kadınların arasında önemli bir fark var. Erkekler bunu gelip geçen heveslerle yapabilirler, yani diğer tarafa bir aşk ve sevgi duyması beklenmez. Bu yüzden de eşlerini sevmeye devam edebilir ve eşinden ayrılmak aklının bir köşesinden bile geçmez. Oysa kadınlar aldattıkları zaman bunu uzun süreli bir ilişki için yaparlar ve kafalarında mutlaka eşinden ayrılmak düşüncesi vardır. Hatta erkekler yukarıda da sözü edildiği gibi hırçınlaşırken, aldatan kadınlar eşlerinin üzülmemesi için ellerinden geleni yapabilirler.

Eşine ihanet eden erkeklerin başvurdukları yöntem yalan söylemektir. Kadınları, ihanete uğramanın ötesinde bu yalanlar da yaralamaktadır. İhanet konusunda yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlara ulaşılmış. Erkeklerin başvurduğu en büyük yalan sana birşey beğendiremiyorum demesi.

Örneğin eşini aldatan bir koca evde olmadık tartışmalar yaratırken, eşinin sesini yükseltmesi, aslında kendi suçluluk duygusunu bastırmasına iyi geliyormuş. Yani eşine ihanet eden koca kendini kötü hissetmeye başladığında, eşinin kendisine bu şekilde bağırması ile rahatlıyormuş. Sanki kendisi bir günah keçisi olmuş gibi.

Erkeğin başvurduğu yalanlardan biri de eşinin kendisini anlamıyor olması. Aslında böyle bir yalanın arkasında yatan gerçek çok farklı. Bir erkek yaşlanmaya başladığı zaman, kendisini daha genç hissettiren bayanlara yöneliyor. Uzun yıllar mutlu olduğu yaşam artık sıkıcı gelmeye başlıyor.

İhanet konusunda yapılan bir başka araştırma sonuçları da şu şekilde:

  • Bir gecelik aldatmalardan, uzun süreli ilişkilere yönelme, doğru bir açıklama mıdır? Erkeklerin yüzde 11’i evet derken, kadınların yüzde 30’u evet demiş. Kadınlar ihanet olayında duygusallığa daha fazla önem veriyorlar.
  • Yalan söylemek için her zaman sağlam bir hafıza olmalıdır, yalan söylemek stresli bir iştir, doğru bir açıklama mıdır? Erkeklerin yüzde 3’ü, kadınların ise yüzde 7’si evet demiş. Yani her iki taraf da sıkıntıya girmeden kolayca yalan söyleyebiliyor.
  • Eşim bir kere ihanetimi yakaladı, bundan sonra daha dikkatli olmalıyım, doğru bir açıklama mıdır? Erkeklerin yüzde 34’ü evet derken, kadınların yüzde 28’i evet demiş. Çünkü aslında erkekler ihanet ederken eşinden ayrılmayı düşünmüyor, kadınlar ise ayrılmayı kafasına koymuştur.
  • Eşim eğer önceye göre daha az cinsel ilişki istiyorsa, şüphelenirim, doğru bir açıklama mıdır? Buna erkeklerin yüzde 62’si evet derken, kadınların yüzde 69’u evet demiş. Kısaca cinsel yaşamdaki değişimler ihanet eden eşi çok kolay ele veriyor.

İhanete uğramak kabul edilebilir bir durum değil sonuçta. Bütün özel dedektiflik firmaları gibi şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da, ihanet yüzünden ayrılmak üzere mahkemeye başvurulmuşsa, gerekli bilgi ve belgelerin toplanması amacı ile eş takibi veya aldatılma takibi hizmeti vermektedir. Bu şekilde, elde edilen kanıtlar sayesinde kısa sürede davanın sonuçlanması sağlanmış olmaktadır.

Dedektiflik Hizmetleri

Dedektiflik Hizmetleri