İhanet Tespiti

Dedektiflik Hizmetleri

İhanet Tespiti

İhanet etmek veya aldatmak dendiği zaman akla hemen erkeğin ihanet etmesi veya aldatması gelir. Genelde bu işi yapan erkekler olduğu için bu kanı pek de yanlış sayılmaz. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalar, kadınların da en az erkekler kadar ihanet ettiğini veya aldattığını ortaya koymuştur.

İhanet Tespiti

İhanet konusunda araştırma yapan uzmanlara göre, bir kişi eşi yanındayken sıkılmaya başlıyor, sinirli hareketler yapıyor ve olmadık kaprisli bir ruh durumuna giriyorsa, en basit şeyler onu kızdırıyorsa, aklı belki de bir başkasında olabilir. Böyle bir durum sadece yeni evliler arasında değil evlilik ilişkisinde uzun yılları devirmiş eşler arasında da olabiliyor.

Kısaca her yaştaki evliliklerde ihanet durumu yaşanabiliyor. Eşlerine ihanet eden kadınlar genelde bunu biraz da intikam duygusu ile yapıyorlar. Geçmişte kendisini aldatan eşi cezalandırıyorlar yani. Bir kısım kadınların ihanet gerekçeleri ise daha farklı. Erkeğin ilgisiz ve anlayışsız olması, nasıl olsa eşimsin düşüncesi, erkeğin gereksiz yere kıskançlık göstermesi, erkeğin kendine özensiz olması ve temizliğe önem vermemesi, evlilik ya da doğum günü gibi özel günleri unutmaya başlaması kadınların ihanet nedenleri olabiliyor.

Yukarıda da değinildiği gibi evli olsun sevgili olsun erkekler eşlerine veya sevgililerine daha fazla ihanet ediyorlar. Kadınlar ihanete uğradıklarında bundan ne kadar nefret etseler de erkekler bunu marifet saymaya devam ediyorlar. Erkeklerin ihanet etme nedenlerinin başında cinsellik geliyor. Erkeklerin bir duygusallık duymadan cinsel ilişkiye görebilme özellikleri var. Bu yüzden erkekler eşlerini sevseler bile başkası ile birlikte olabiliyor. Bir başka neden erkeklerin egolarıdır.

Uzun süren bir ilişkiden sıkılan erkekler de heyecan arayışı ile eşlerine ihanet edebiliyor. Kadın aldattığı zaman genelde eşini terketmek ister ama erkekler için durum tersinedir. Genç erkekler için ihanet etme bir avlanma içgüdüsü de olabilir. Bir de erkekler orta yaş bunalımına girdikleri zaman, eşlerini aldatma eğilimi göstermektedir.

Erkekler genelde günübirlik ilişkilerle eşlerine ihanet ederken, kadınlar daha uzun süreli ve duygusal yönü ağır basan ilişkiler kurmaktadır. Yani kadınlar için bir aşk ilişkisi daha önemli olmaktadır.

Özetlemek gerekirse, bir ihanet olayında kadın erkek ayırımı yoktur. Her iki tarafın da ihanet etmek konusunda haklı veya haksız olduğu bir sebep ya da kabul edilebilir veya kabul edilemez bir gerekçesi mutlaka olmaktadır.

İhanete uğrayan eş doğal olarak tepki gösterir ve çoğu bunu kabullenemez. Çözümün ayrılmak olduğuna inanıyorlarsa hemen boşanma süreci başlar. Bu noktada davaların uzayıp gitmemesi ve kısa sürede boşanma kararının çıkması için yapılacak tek şey ihanetin belgelenmesidir.

Özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri, eğer gerçekten iş boşanma sürecine girdiyse, ihanete uğrayan eşin isteği doğrultusunda diğer eşi takibe alır ve kanıt toplamaya başlar. Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da, eş takibi ve aldatılma takibi konusunda hızlı ve güvenilir bir hizmet vermektedir.

Dedektiflik Hizmetleri

Dedektiflik Hizmetleri