Kurumsal

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, 2006 yılında İstanbul’da kurulmuştur. O yıllarda firma için, profesyonel dedektifliği bizimle tanıyın ve imkansız olanı aramayın, sloganı belirlenmişti.

Kurumsal

Bugüne kadar, özel dedektiflik veya özel araştırma ihtiyacında olan kişi ve kuruluşlara, gerçekten profesyonel bir hizmet verilmeye çalışılmıştır. Şirketimiz, geçmiş on yıllık bir süre içinde bugün ülkemizin hemen hemen her bölgesinde, her ilinde ve her ilçesinde hizmet verecek bir güce erişmiştir.

Şirketimizin kuruluşundan bir yıl sonra, 2007 yılında, Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği kurulmuştur. Gerek bu derneğin kuruluşunda gerekse sonrasında şirketimiz, özel dedektiflik mesleğinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Dernek kurulduğu yıl, Özel Dedektifler Derneği Etik Kurallar ve Çalışma Yönetmeliği’ni yayınlamıştır. Gerçi 1994 yılında bir özel dedektiflik yasası çıkarılması amacı ile bir yasa tasarısı hazırlanmış ve Meclis’te kabul edilmişti ama, zamanın Cumhurbaşkanı tarafından geri çevrilince yasa çalışmaları askıya alınmıştı. Bugün hala bu yasa çıkarılamamıştır, ancak bir yandan dernek bir yandan şirketimiz, yasanın çıkması konusunda üzerinde düşeni yapmaktadır.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, hem bu yasa tasarısı ve derneğin çıkardığı yönetmelik esasları hem de Anayasa ve mevcut diğer yasal düzenlemeler çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca şirketimiz, yasal düzenlemeler yanı sıra, ahlaka ve dedektiflik mesleğinin onuruna ve kurallarına uygun olmayan faaliyetlerde bulunmamaktadır. Çalışanlarımız, faaliyetleri sırasında, insanların onurlarını kıran ve kişisel haklarına zarar veren, özel yaşamı ihlal eden davranışlardan kaçınırlar ve özel yaşama ilişkin bilgileri farklı amaçlarla kullanmazlar.

Şirketimiz, esas olarak müşterilerine şu üç temel alanda hizmet vermektedir:

  • Özel dedektiflik hizmetleri
  • Özel araştırma hizmetleri
  • Danışmanlık ve hukuki hizmetler

Her alanda da deneyimli, eğitimli ve yetkin bir çalışan kadrosuna sahip olan şirketimiz detayda, kişi ve kuruluşlara şu hizmetleri sunmaktadır:

  • Özel dedektiflik hizmetleri olarak: adres tespiti, eş takibi, sevgili takibi, aldatılma takibi, çocuk takibi, delil toplama, özel dedektiflik, araç takibi, öğrenci takibi, casus yazılım tespiti, çocuk arkadaşının araştırılması, sosyal medya takibi, kötü alışkanlıkların takibi, iş ortağı takibi ve personel takibi.
  • Özel araştırma hizmetleri olarak: böcek cihazları araştırması, dinleme cihazı araştırması, gizli kamera araştırması, evlilik öncesi araştırma, dolandırıcılık araştırması, icra araştırması, kayıp şahıs araştırması, marka araştırması, miras araştırması, öğrenci araştırması, personel araştırması, şirket araştırması, e-posta araştırması, elektronik ve teknik araştırma, kötü alışkanlıkların takibi ve araştırılması, özgeçmiş araştırma ve çocuk bakıcısı araştırması ve takibi.
  • Danışmanlık ve hukuki hizmetler olarak: boşanma davalarında delil toplama, velayet davası araştırması, çalıntı oto araştırması, hukuki dedektiflik danışmanlığı, kaçırılan şahıs araştırması ve takibi, kayıp çocuk araştırılması ve takibi, kişiye özel dedektiflik, kötü niyet araştırılması ve takibi, kurumsal dedektiflik hizmetleri, sahte evrak araştırması, hukuk danışmanlığı, ürün sahteciliği araştırması, marka patent araştırması ve kriminal araştırma hizmetleri.

Şirketimiz Sherlock Holmes Dedektiflik ve Araştırma Hizmetleri firması, özel dedektiflik firmaları içinde, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri Belgesi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip ilk özel dedektiflik bürosudur.

Kurumsal