Doğru Bilgilendirme

Doğru Bilgilendirme

Seçilen özel dedektiflik bürosundan doğru bir hizmet almak herkesin hakkıdır. Ancak özel dedektiflik mesleği bu kadar popüler olmaya başlayınca, bu durumdan kötü niyeteli kişiler de faydalanmanın yollarını aramaya başladılar. Kısa sürede sayıları belki de yüzü geçen sahte ve korsan özel dedektiflik bürosu ortaya çıktı. Bu dolandırıcı firmalar özellikle internet ortamından faydalanmakta ve kendilerine bir site kurarak tanıtımlarını yapmaktadır. Ancak gerçekte doğru dürüst bir ofisleri bile yoktur, gösterdikleri adresler bile sahtedir ve daha çok bir cep telefonu numarası vererek kendilerini sanki yılların deneyimine sahip, geniş kadroları olan ve teknolojik altyapıları güçlü firmalar olarak tanıtmaktadır. Hatta daha ileri gidenler ve kendilerini uluslararası dernek ve kuruluşların üyesi olarak gösterenler bile bulunmaktadır.

Doğru Bilgilendirme

Özel dedektiflik mesleğinin gelişmesini son derece kötü etkileyen ve bu mesleğin saygınlığına ve güvenilirliğine gölge düşüren bu dolandırıcı sahte firmalarla mücadele etmek ayrı bir konudur. Devletin kolluk güçleri bunlarla mücadelesini sürdürmektedir. Aynı zamanda Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği ve bu derneğe üye özel dedektiflik büroları da bu yönde çaba harcamaktadır.

Ancak şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması ve bizim gibi bu mesleği hakkıyla yapmaya çalışan bütün özel dedektiflik firmaları bu mesleğin onuruna yakışacak seviyede hizmet vermeye çalışmaktadır. Şirketimiz, faaliyetleri sırasında yasalara uygun şekilde delil toplamaya, takip ve araştırma hizmetlerini vermeye gayret etmektedir. Bu çerçevede bir özel dedektiflik hizmeti talep eden kişi ve kuruluşlar için önemli olan şu koşullarda da sahibiz:

  • Şirketimiz uzun bir süredir bu sektörde faaliyet göstermektedir ve halailk kurulduğu adreste faaliyet göstermektedir.
  • Şirketimiz, Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği’ne üyedir ve bu derneğin çıkardığı Mesleki Etik İlkeler ve Çalışma Kuralları Yönetmeliği’ne esaslarına uygun faaliyet göstermektedir. Bizimle birlikte çalışan özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri, uluslararası standartlarda hizmet vermekte ve hem mesleğin ilkelerine hem de mevcut yasal düzenlemelere özen göstermektedir.
  • Şirketimiz, hizmet vermeye başlamadan önce, talep edilen hizmetin niteliğini, sınırlarını, koşullarını niteliklerini kapsayan bir hizmet sözleşmesi yapmaktadır.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, faaliyetleri sırasında eksik veya hatalı bilgi ve belge toplamamaya özen göstermektedir. Bunun yanı sıra toplanan bilgi ve belgeleri, eksiksiz, tam ve doğru bir şekilde hizmet talep eden kişi ve kuruluşlara teslim etmektedir. Doğru bilgilendirme yapmak şirketimizin temel prensibidir. Üstelik toplanan bütün deliller, önce sınıflandırılmakta, analiz edilmekte ve değerlendirilmektedir. Bundan sonra bütün takip ve araştırma çalışmaları ayıntılı bir şekilde raporlanmakta ve toplanan bütün kanıtlar rapora eklenmektedir.

Şirket olarak sahip olduğumuz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, dedektiflik mesleğinin gelişmesine ve müşterilerimize verdiğimiz önemin açık belgeleridir.

Kurumsal