ISO 9001 Kalite Belgeli Özel Dedektiflik

ISO 9001 Kalite Belgeli Özel Dedektiflik

Bir mal veya hizmet üreten firmalar için ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olmanın farklı bir anlamı vardır. Müşteri beklentilerine önem vermek ve verilen hizmeti belli kalite standartlarına uygun şekilde vermek elbette önemlidir, ancak özel dedektiflik veya özel araştırma hizmetlerinde aslolan güven unsurudur. Bir hizmet beklentisinde olan kişi ve kuruluşlar herşeyden önce firmanın güvenilir, kaliteli ve hızlı hizmet vereceğinden emin olmak isterler. Bunu kanıtlayacak olan ise ISO 9001 Kalite Belgesi’dir.

ISO 9001 Kalite Belgeli Özel Dedektiflik

Bir özel dedektiflik firması, müşterilerine verdiği önemi, iş süreçlerini kontrol altında tutarak, hizmet verirken hata yapmamaya çalışarak, olası müşteri şikayetlerini en aza indirirerek gösterebilir. Bu şekilde faaliyet gösteren firmalar bir yandan müşteri memnuniyeti yaratırken bir yandan da hizmet maliyetlerini düşürürler ve verimliliklerini yükseltirler. Doğal olarak çalışanların motivasyonu yükselir ve iş süreçleri tanımlı iş akışlarına göre yapıldığından hata oranı düşer. Bütün bu etkiler o özel dedektiflik firmasının piyasa itibarını yükseltir ve firmaya rekabet gücü kazandırır.

Bütün bunları sağlamanın yolu ise firmada ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni kurmak, faaliyetleri standartlara uygun şekilde gerçekleştirmek ve sonunda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almakla olur.

Sonuç olarak ISO 9001 Kalite Belgesi, firmanın kalite standartlarına uygun şekilde hizmet verdiğini, faaliyetleri sırasında işin gerektirdiği kriterlere ve süreçlere uygun hareket ettiğini ve müşteri beklentilerine ve ihtiyaçlarına duyarlı olduğunu kanıtlayan bir belgedir.

Kurumsal