Neden Biz?

Neden Biz?

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, 2006 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurulurken firmamız tarafındna benimsenen bir slogan vardı: profesyonel dedektifliği bizimle tanıyın ve imkansız olanı aramayın. Gerçekten de firmamız, o günden itibaren müşterilerine, kişi ve kuruluş ayrımı yapmadan profesyonel, kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet vermektedir. Firmamız bugün sadece İstanbul’da değil ülkemizin her yerinde hizmet verecek bir güce erişmiştir.

Neden Biz?

Bugün faaliyet göstermekte olan özel dedektiflik firmalarının önemli bir kısmı, çok geniş kadrolara ve imkanlara sahip olmadıkları için, faaliyetlerinde çeşitlilik yaratamamakta ve belli konular ile sınırlı kalmaktadır. Oysa şirketimiz deneyimli çalışan kadrosu, güçlü teknolojik alt yapısı ve ülke çapında ulaştığı yaygınlığı ile özel dedektiflik hizmetlerinin hemen hemen her konusunda hizmet verecek güce erişmiştir. Şirketimizin sunduğu hizmetler temelde üç ana başlıkta toplanabilir:

  • Özel dedektiflik hizmetleri
  • Özel araştırma hizmetleri
  • Danışmanlık ve hukuki hizmetler

Bu özelliklerinin yanında, firmamızın, rakiplerinden bir adım önde olmasının nedeni, dedektiflik mesleğini profesyonel bir anlayış ile vermesidir. Firmamızın sahip olduğu şu iki belge bu anlayışımızı sergilemektedir:

  • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri Belgesi
  • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

Şirketimiz, rakiplerimiz arasında bu belgeleri ilk alan özel dedektiflik firmasıdır.

ISO 9001 Belgesi, hizmetlerimizi ne kadar kalite standartlarına uygun yaptığımızı, işin gerektirdiği kriterlere ve süreçlere ne kadar uygun hareket ettiğimizi ve müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarına ne kadar duyarlı davrandığımızı belgelemektedir.

ISO 27001 Belgesi ise, çalışmalarımız sırasında elde edilen bilgi ve belgelerin güvenliğine ne kadar önem verdiğimizi, hiçbir bulgunun, hizmet talep eden kişi ve kuruluş dışında hiç kimse ile paylaşılmaması konusuna ne kadar özen gösterdiğimizi belgelemektedir.

Özel dedektiflik yasasının çıkmamış olması, firmamızı ve bizim gibi bu mesleği dürüst bir şekilde yapan bütün özel dedektiflik firmalarını güç durumda bırakmaktadır. Ancak her şeye rağmen, çalışmalarımızda, Anayasa, ticaret hukuku, borçlar hukuku, ceza hukuku, medeni hukuk ve diğer bütün yasal düzenlemelere uymaya özen gösterilmektedir. Müşteri talepleri, bu sınırlar için kalarak ele alınmakta ve ilk değerlendirmede yasalara aykırı bulunan talepler daha baştan kabul edilmemektedir.

Özel dedektiflik firması seçiminde, o firmanın ne kadar zamandır bu alanda hizmet verdiği önemli bir konudur. Şirketimiz bu açıdan uzun bir süreyi geride bırakmıştır ve ilk kurulduğu adreste faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ayrıca şirketimiz, Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği’ne üyedir. Dedektiflik mesleğini profesyonelce yapan firmalar aynı zamanda bu derneğin üyleri olan firmalardır. Şirketimiz sadece üye olarak kalmamakta, aynı zamanda derneğin mesleki çalışmalarına destek de olmaktadır.

Son bir nokta olarak, şirketimizde görev yapan özel dedektifler, emniyet müdürü, emniyet amiri veya baş komiser ünvanı ile görev yapmış olan veya kendi istekleri ile görevlerinden ayrılan ya da emekli olan kişilerdir.

Kurumsal