Aldatılma Nasıl Önlenir?

Aldatılma Nasıl Önlenir?

Evli eşler arasında aldatma olaylarına en fazla erkek tarafında rastlanır. Erkekler eşlerini bayanlara göre daha fazla aldatıyor. İstatistikler böyle söylüyor. Peki erkekler neden aldatıyor? Bir evlilik danışmanı aldatma ilişkisi ile erkekler arasındaki gerçeği araştırmak istemiş. Bunun için aldatan ve aldatmayan ikiyüz kadar evli erkeği analiz etmiş. Sonuçlar oldukça çarpıcı çıkmış. Genelde erkeklerin cinsel tercihler ve tatminsizlik yüzünden eşini aldattığı sanılır, ancak bu nedenle eşini aldatan erkeklerin oranı sadece yüzde sekiz çıkmış. Oysa erkeklerin yüzde 48’i duygusal tatminsizlik yüzünden eşlerini aldatıyormuş.

Aldatılma Nasıl Önlenir?

Araştırmaya göre aldatan erkeklerin sadece yüzde 66’sı suçluluk duygusuna kapılıyor. Yani yine büyük sayılabilecek bir kısım neredeyse aldatırken kendini haklı görüyor. Aldatan erkeklerin yüzde 68’i kendilerini yine de sadık bir eş kabul ediyor. Kısaca suçluluk duygusu, eşini aldatmaya niyet eden bir erkeği durdurmuyor. Psikolojik olarak erkekler duygularını yeterince dile getirmiyorlar. Bu durumda kolayca yalan söyleyebiliyorlar. İşin doğrusu bir erkek ne kadar aldatmayacağına yemin etse de, aslında çok da buna inanmamak gerekiyor.

Yine araştırmadan çıkan bir başka sonuç, eğer erkek, genelde kısa süreli ilişkiler yaşayan, uzun sürekli bir deneyim edinmemiş arkadaşlara sahipse, bu durum erkeğin aldatmasını haklı çıkarıyor. Yani erkeğin arkadaşlarının kim olduğu çok önemli.

Erkeklerin yüzde 40’ı eşini aldatırken, iş yerinden tanıdığı bir bayanla ilişki kuruyor. İş arkadaşları normalde sadece iş ilişkisi ile sınırlı kalması gerekirken, bazen işe duygusallık karışabiliyor. Bu da ilişkinin boyutunu değiştiriyor elbette.

Erkeklerin bir kısmı evdeki husursuzluklardan kaçıyor. Bu yüzden başka bir bayan ile ilişkiye giriyor. Aldatan erkeklerin yüzde 12’si diğer kadını eşlerinden daha çekici bulduğunu söylemiş.

Aldatan erkeklerin yüzde 73’ü, diğer kadın ile ilişkisinin bir aydan fazla süredir devam ettiğini söylemiş. Yani aldatılan eşin bunu farketmesi için oldukça uzun bir süre. Dikkat bir eş aldatılma sinyallerini mutlaka farkedecektir.

Bu noktada özel dedektiflik firmalarında alınacak destek ile durumun değişmesi mümkündür. Özel dedektiflik firmaları iki durumda aldatılan eşlere eş takibi veya aldatılma takibi hizmeti vermektedir. Ya evlilik kurumu onarılmaz bir şekilde zarar görmüştür ve diğer eş dava açarak boşanma sürecini başlatmıştır. Bu durumda mahkeme sürecinin uzun olmaması için delillere ihtiyaç vardır. Ya da bir ihtimal, aldatan eş kusurlarını görecek, pişman olacak ve eşine geri dönecektir. Bu durumda da evlilik kurumunun devam ettirilmesi sağlanmış olacaktır.

Özel dedektiflik firmalarından alınacak eş takibi veya aldatılma takibi hizmeti ile aldatılma durumu önlenmiş olacaktır. Yukarıda açıklanan araştırmayı yapan evlilik danışmanı, bugün boşanmaların gittikçe arttığını, bu yüzden yıkıcı olmak yerine yapıcı olmak gerektiğini ifade ediyor ve gerekirse bir uzmandan destek alınmasını öneriyor.

Aldatılmanın nasıl önlenebileceği konusunda ayrıntılı bilgiler almak için şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması yönetici ve çalışanlarına başvurabilirsiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler