Aldatılmanın İpuçları ve Özel Dedektif Seçimi

Aldatılmanın İpuçları ve Özel Dedektif Seçimi

Daha yakın zamana kadar eşini aldatanları ele veren durumlar, parfüm kokuları, ruj lekeleri, arabada veya cepte kalan bir takı veya benzerleri oluyordu. Ancak teknoloji geliştikçe eşini aldatanları ele veren durumlar da değişmeye başladı.

Aldatılmanın İpuçları ve Özel Dedektif Seçimi

Bunların başında cep telefonları geliyor. Arama kayıtları, kısa mesajlar, silinmesi unutulan fotoğraf veya videolar durumu hemen ele veriyor. Sık yolculuk yapanların otel kayıtları veya kredi kartı ekstreleri de aynı şekilde. Belki hiç akla gelmeyen bir anda eve gelen fotoğraflı bir trafik cezası da öyle.

Tabii bir de aldatılan eşin kullanabileceği gizli kameralar veya ses kayıt araçları var. Bunları kullanmak, belli durumlarda, her ne kadar yasalar tarafından suç unsuru olarak görülse de bu araçlar internet üzerinden bile pazarlanıyor ve isteyen herkes bir tane edinebiliyor.

Özel dedektiflik büroları, Özel Dedektifler Derneği tarafından çıkarılan Etik Kurallar ve Çalışma Yönetmeliği gereğince, sadece herkese açık alanlarda ses ve görüntü kayıt araçlarını kullanabiliyor. Aksi halde kişilerin özel yaşamlarına müdahale olarak kabul edilen bu durum, anayasa ve diğer yasal düzenlemelere göre suçtur.

Bugün aldatılma olaylarında kullanılan kanıtların başında cep telefonları var. Bu telefonların içine yerleştirilen bir yazılım sayesinde, bütün arama kayıtlarının detayları hatta içerikleri elde edilebiliyor. Bunu yapmak da yasal değil. Özel dedektiflik büroları, yukarıda sözü geçen yönetmelik gereğince bu yolu hiç kullanmazlar. Ancak aldatılan eş bunu kolayca yapabilir.

Buraya kadar yaptığımız açıklamalar şunu gösteriyor: bir kadın aldatıldığını çok çabuk anlayabilir, hatta eşinin kendisini kiminle aldattığını bile farkedebilir. Bu kadınların daha analitik düşünme yeteneğinden mi kaynaklanıyor, yoksa erkeklerin kendilerini çabuk çabul ele vermelerinden mi bilinmez. Ancak aldatılan kadın eş yine de bir dedektiflik bürosundan hizmet talep eder. Çünkü boşanmak için karar vermişse, elinde sağlam kanıtlar olmak zorundadır. Bu kanıtları ise, çok kısa bir sürede ve en güvenlilir bir şekilde, sadece özel dedektifler veya araştırma görevlileri sağlayabilir. Aynı durum aldatılan erek eş için de söz konusudur ama erkeklerin özel dedektiflik bürolarına çok fazla gitmedikleri de bir gerçektir.

Burada önemli olan nokta özel dedektiflik bürosunun seçimidir. Bir takım özel dedektiflik büroları, hemen hemen bütün dedektiflik ve araştırma hizmetlerini hatta danışmanlık ve hukuk hizmetleri de verdiklerini iddia ederler. Böyle olması için çok sağlam bir geçmişe ve çok sağlam bir kadroya sahip olmaları gerekir. Bir takım özel dedektiflik büroları ise belli konulara odaklanmışlardır.

Bugün en fazla özel dedektiflik hizmeti eş ve aldatılma takibi ile kurumsal dedektiflik hizmetlerinde verilmektedir ve bazı özel dedektiflik büroları sadece eş takibi ve aldatılma takibi konularında hizmet vermektedir. Uzmanlaşma anlamında bu firmalar çok daha güçlü olacaklarından tercih edilmesi yerinde olur.

Aldatılmanın ipuçları ve özel dedektif seçimi konusunda daha geniş bilgi almak isterseniz şirketimize gelebilirsiniz. Hem gerekli açıklamaları yapmak hem gerekiyorsa bir özel dedektiflik hizmeti vermek için şirketimiz hazırdır.

Merak Edilenler

Merak Edilenler