Belgelemek İçin Dedektif Tutun

Belgelemek İçin Dedektif Tutun

Hukuk sisteminin temelinde herkesçe bilinen bir kural vardır: bir iddiada bulunan taraf bu iddiasını ispat etmek zorundadır. Karşı tarafı suçluyorsanız ortaya bunun kanıtlarını koymak durumundasınız. Kanıt gösteremiyorsanız o zaman iddialar sözde kalır ve bir değer taşımazlar.

Belgelemek İçin Dedektif Tutun

Böyle olunca hayatın çeşitli anlarında çıkan anlaşmazlıklarda insanlar, durumu kanıtlamak yükümlülüğü ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu durum boşanma davalarında, olsun, velayet davalarında olsun, miras davalarında olsun, hatta ticari davalarda marka taklitleri, patent taklitleri, ürün taklitleri olsun hep bir hak iddia eden kişi ve kuruluşların karşısına çıkacaktır.

Bir boşanma davasında, diğer eşin aldattığı iddia ediliyorsa, bu yüzden açılan davada diğer eşin kiminle ve nasıl aldattığı, fotoğraflarla, video görüntülerle ya da ses kayıtları ile kanıtlanabiliyorsa, dava süreci beklenenden daha kısa olacak ve davaya bakan hakim mahkemeye sunulan belgelere dayanarak daha kolay ve doğru karar verebilecektir. Özel dedektiflik büroları veya özel araştırma görevlileri bu tür durumlarda talep eden eşe, eş takip veya aldatılma takibi hizmeti vermektedir. Konularında uzman özel dedektifler en kısa sürede gerçek ve güvenilir kanıtlar toplamakta ve gerçek durumu belgelemektedir.

Bir velayet davasında, çocuğun velayetini almak isteyen taraf, karşı tarafın velayet için uygun ve yeterli durumda olmadığını iddia ediyorsa, bunu kanıtlayabildiği ölçüde mahkemeden istediği yönde ve haklı bir karar çıkarabilir. Aynı şekilde bu konuda deneyimli özel dedektifler veya özel araştırma görevlileri güvenilir ve kaliteli kanıtlar toplayarak, mahkemenin doğru karar vermesine destek olabilirler.

Miras davalarında da durum farklı değil. Kimlerin yasal olarak mirasçı olacağı yasalar tarafından tespit edilmiş olsa da her zaman miras kolayca paylaşılamamakta ve dava konusu olabilmektedir. Hiç bilinmeyen kişiler bir anda mirascı olarak ortaya çıkmakta ve mirastan hak iddia edebilmektedir. Bu durumda mahkemelerin hızlı ve doğru karar vermeleri, mahkemeye sağlam kanıtların sunulmuş olmasına bağlıdır. Mirastan hak talep eden kişiler veya diğer mirasçılar iddialarının doğruluğunu kanıtlamak amacı ile özel dedektiflik bürolarından destek talep edebilmektedir. Uzman özel dedektiflerin çalışmaları bu yönde belgelerin elde edilmesi için önemli olmaktadır.

Ticaret hayatında marka ve patent şikayetleri, ürün taklitleri her zaman yaşanan anlaşmazlıklar arasındadır. Ticari kuruluşlar sahip oldukları hakları savunacak bilgi ve belgelere sahip olsalar da bazen durumun ispatlanması için özel dedektiflik firmalarının kapısını çaldıkları da olmaktadır.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması kadrosunda, hemen hemen talepte bulunulacak her konuda uzman özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri bulunmaktadır. Şirketimiz bir yandan geniş ve yetkin bir eleman kadrosu, diğer yandan güçlü bir teknolojik altyapı ile, talepte bulunulacak her konuda hizmet vermeye hazırldır. Belgelenmesini gerektirecek herhangi bir iddia için şirketimiz yönetici ve çalışanlarında müracaat etmekte tereddüt etmeyiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler