Böcek Arama Nasıl Yapılır?

Böcek Arama Nasıl Yapılır?

Bir şirketin sırlarını öğrenmek isteyen, hangi alanlara ağırlık vereceklerini veya o anda hangi projeler üzerinde çalıştıklarını bilmek isteyen, rakiplerinin ileriye dönük hareket tarzları ve stratejileri hakkında bilgi almak isteyen ya da rakiplerinin alyheine kullanabilecekleri bilgi ve belgelere sahip olmak isteyen kişi veya kuruluşlar, böcek kullanma yolunu sıkça tercih etmektedir.

Böcek Arama Nasıl Yapılır?

Böcekler, belli bir ortamı dinlemek, görüntülemek ve izlemek amacı ile o ortamın elverişli bir noktasına gizlice yerleştirilen cihazlardır. Bu amaç doğrultusunda o ortamda bulunan, toplantı yapan, görüşen, çalışan eya vakit geçiren insanların bilgisi dışında gizlice yerleştirilirler. Böcekler, üretim özelliklerine bağlı olarak kablolu veya kablosuz olarak dışarıya yayın yaparlar, yani ortamın görüntü ve ses kayıtlarını ortam dışındaki bir alıcıya gönderirler.

Böcekler sadece iş ortamlarına değil, bir kişinin özel hayatını izlemek için de kullanılabilirler. Bu amaçla kişinin çalışma odasına, yaşadığı evin çeşitli yerlerine hatta yatak odasına bile konulabilir. Bu tamamen ahlak dışı bir olay olmasına rağmen, izleme yapmak isteyen kötü niyetli kişinin beklentisi ve amaçları doğrultusunda olmaktadır. Sonuç olarak bir çıkar elde etmek hedeflenmektedir.

Dolayısıyla her ne amaçla olursa olsun böcek cihazlarını kullanan kişiler, ya ruhsal anlamda bozuk karakterli ve dengesiz kişilerdir ya da etik olmayan yöntemler kullanarak bilgi edinmeyi kendine iş edinmiş kişilerdir.

Günümüzün rekabet koşullarında, özellikle ihale dönemlerinde, bu yoldan dinleme ve izleme yaptırmak isteyen kişilerin, bu işi yapan bir takım şirketlere başvurdukları ve para karşılığında dinleme yaptırdıkları bir gerçektir. Elbette hem bu talepte bulunan hem de bu işi yapan firmalar etik değerlerden son derece uzaktır.

Ancak bir şekilde ofislerinde veya evlerinde böcek bulunduğunu hisseden veya bundan şüphe duyan kişi ve kuruluşlar, özel dedektiflik firmalarına veya özel araştırma kuruluşlarına müracaat ederek, böcek arama hizmeti talep edebilirler.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da talep olması durumunda kişi ve kuruluşlara böcek arama hizmeti vermektedir.

Böcek kullanımı ne kadar ahlak dışı bir iş olursa olsun, bu işi yapan çeşitli özelliklerde çok sayıda böcek aracı bulunmaktadır. Bunların bir kısmı kablosuz çalışır. Belli bir radyo frekansı üzerinden yayın yapar. Bazı böceklerin içinde SIM kart bulunmaktadır. Dışarıdan bu SIM kart numarası arandığında böcek dinleme konumuna geçer ve ortamdaki sesleri yaymaya başlar. Bazı böcekler ise yayın yapmazlar ve ortamdaki sesleri içlerinde bulunan belleğe yazarlar.

Şirketimiz dışarıya radyo dalgaları yayan bir böceği veya SIM kart ile çalışan bir böceği çok kolay tespit etmekte hatta yerini de bulmaktadır. Bunun için çok özel böcek arama cihazları bulunmaktadır. Ancak yayın yapmayan böcekleri bulmak daha zordur. Bu böcekler fazla pahalı da olmadıklarından en fazla kullanılan türleri budur.

Böcek arama işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda ayrıntılı bilgi almak, ya da böcek arama hizmeti talep etmek için firmamız çalışanlarına başvurabilirsiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler