Böcek Arama Nedir?

Böcek Arama Nedir?

Böcekler sadece ortamdaki sesleri dinlemek için kullanılmazlar. Bazı böcek türleri ortamdaki görüntüleri de kaydetme ve yayma özelliğine sahiptir. Bu tamamen böceğin ne amaçla kullanılacağı ve böceğin seçimi ile ilgili bir konudur. Ama sonuç olarak ne amaçla kullanılıyor olursa olsun, işin etik açıdan kabul edilebilir bir yanı yoktur.

Böcek Arama Nedir?

Özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma kuruluşları birçok özel dedektiflik hizmetleri arasında böcek arama hizmetini de vermektedir. Bu arada şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da böcek arama işinde oldukça uzman bir kadroya ve donanıma sahiptir. Böcek arama işi uzmanlık ve deneyim gerektiren bir iştir ve çok özel teknolojik aletlerin kullanılması söz konusudur. Bu nedenle böyle bir hizmet talep eden kişi ve kuruluşların, hizmet alacakları özel dedektiflik bürolarından, böcek arama çalışmalarından hangi tekonolojik araçları kullanacaklarını sorma hakları vardır. Çünkü, özellikle internetin yaygınlaşması ve özel dedektiflik hizmetlerine olan taleplerin artması ile birlikte, çok sayıda özel dedektiflik firması açılmıştır. Bunların bir kısmı, olur olmaz her türlü hizmet talebini almakta, kadroları veya teknik alt yapıları olup olmamasına bakmaksızın her işi yaparız mantığı ile çalışmaktadır. Bu sahte firmaların amacı zaten iş görmekten çok insanların zayıflıklarından ve çaresizliklerinden yararlanmaktır. Bu tür kişi veya kuruluşların tuzağına düşmemek için, örneğin bir böcek arama hizmeti alınacaksa, özel dedektiflik firmasının hangi yöntemleri kullanacağını, hangi dedektifleri görevlendireceğini, bu dedektiflerin geçmiş deneyimlerinin ne olduğunu ve bu çalışma için hangi cihazları kullanacağını sormak gerekir. Ancak bu şekilde işe yaramaz cihazlarla çalışan amatör veya sahte firmaların oyunlarına gelinmez.

Böcek arama işi gözle yapılacak bir iş değildir. El yordamıyla hiçbir böceğin yeri bulunmaz. Böceklerin teknik özelliklerini dikkate alarak uygun tarama cihazları ile araştırma yapılması gerekir. Bunun için de o özel dedektiflik firmasında öncelikle bu tür cihazların bulunması, ayrıca bu cihazları kullanabilecek yetkin ve deneyimli özel dedektiflerin olması gerekir.

Taramalar sırasında eğer gerçekten bir böceğin varlığı ve yeri tespit edilmişse, bu durum hizmet talep eden kişi ve kuruluşa ayrıntıları ile raporlanır. Bu noktada özel dedektiflik firmasının uygulayacağı bir yaptırım ya da yapacağı başka bir iş yoktur. Bu yüzden böyle durumlarda hizmet talep eden kişi ve kuruluşların resmi güvenlik makamlarına şikayette bulunması gerekmektedir.

Böcek arama çalışmaları, sadece böceklerin yerlerini tespit eden bir çalışma değildir. Bu çalışma kapsamında böcekler dahil araştırlması gereken ortamda bulunan ve dinleme ve izlemeye yönelik her türlü araç tespit edilir. Bu yüzden yapılacak ortam tarama ve frekans analiz çalışmalarının ücreti, ortamın büyüklüğüne, bulunduğu konuma ve arama periyodlarının sayısına göre farklılık gösterir.

Böcek arama çalışmalarının ne demek olduğu ve bu çalışmaların nasıl yapıldığı konularında ayrıntılı bilgi vermek için, firmamız yönetici ve çalışanları her zaman yanınızdadır.

Merak Edilenler

Merak Edilenler