Böcek Araştırmasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Böcek Araştırmasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Böcek cihazlar, bir kişi veya kuruluştan gizlice bilgi almak, şirket sırlarını öğrenmek veya kişilerin özel hayatlarına müdahale etmek için kullanılırlar. Kısaca bu işin sonunda bir çıkar elde etmek yatmaktadır.

Böcek Araştırmasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bulundukları ortamda bir böcek cihazı bulunduğundan endişe eden veya şüphe duyan kişi veya kuruluşlar, kendi imkanları ile bunları araştıramazlar, kanıtlayamazlar ya da var olduklarını bilseler de yerlerini bulamazlar. Nasıl ki böcekler çok farklı yapısal özelliklerde üretiliyorlarsa, bunların varlığını ve yerlerini bulmak için de bu işe uygun cihazların kullanılması gerekir. Gözle yapılacak bir kontrol ile böcek bulmak bir hayaldir.

Ayrıca bu konu tam bir uzmanlık konusudur. Bu nedenle ofislerinin dinlendiğinden veya konutlarının izlendiğinden şüphe eden kişi ve kuruluşlar, özel dedektiflik firmalarından veya özel araştırma kuruluşlarından destek almak zorundadırlar. Bu sektörde faaliyet gösteren çok sayıda özel dedektiflik firması ve özel araştırma kuruluşu bulunmaktadır. Bu çerçevede şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da bu yönde endişe duyan kişi ve kuruluşlara böcek arama hizmeti vermektedir.

Böcek arama işi bir uzmanlık konusudur demiştik. Çünkü bir böcek cihazını bulmak için çeşitli yapılardaki ve özelliklerdeki böceklerin yapılarını ve çalışma özelliklerini iyi bilmek gerekir. Ama sadece bu yetmez, aynı zamanda bu böceklerin varlıklarını ve yerlerini tespit etmeye yarayan özel araçların da kullanılması gerekir.

Şirketimiz özel dedektifleri, yılların verdiği deneyim ve şirketimizin sahip olduğu teknolojik alt yapı ile bir ortamda böcek bulunup bulunmadığını, varsa nereye yerleştirilmiş olduğunu kolayca tespit etmektedir.

Unutmamak gerekir ki böceklerin çalışması için bir güç kaynağı gerekmektedir. Böcekler ya içlerine yerleştirilen bir bataryadan enerji alırlar ya da bir şekilde ortamda bulunan elektrik şebekesinden enerji alırlar. Bataryalar doğal olarak kısa süreli enerji kaynağıdır. Enerji tükendiği anda böcek de çalışamaz duruma gelir. Ama bir elektrik şebekesine bağlı böcek, elektrik kesilmediği sürece sürekli olarak çalışacak ve ses ve görüntü kayıtlarını yayacaktır.

Böcek araştırması yapan özel dedektifler, böceklerin özelliklerini dikkate alarak nerelere yerleştirilmiş olabileceği konusunda deneyimlidir. Böcekler, türlerine, elde edilmek istenen bilgiye, bilginin kaynağına ve daha birçok özelliğe bağlı olarak farklı yerleştirilirler. Özel dedektifler bunları bilirler.

Dinleme teknolojileri bugün öyle bir noktaya geldi ki, böceksiz bile dinleme yapılabilmektedir. Lazer teknolojisi ile çalışan dinleme cihazları kullanılarak, çok uzak mesafelerden cama yansıtılan bir lazer aracılığı ile, cam yüzeyindeki ses titreşimlerinden ortamdaki sesler dinlenebilmektedir. Ancak başka bir teknoloji kullanılarak bu yöntemle yapılan dinlemeleri de önlemek mümkündür.

Kısaca herşey teknoloji ile ilgilidir. Böcek araştırması yapacak firmayı dikkatli seçmek de bu nedenle önemlidir.

Böcek arama işlemlerinin nasıl yapıldığı ve böcek araştırma çalışması yaparken hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği konularında ayrıntılı bilgi almak için, firmamız yönetici ve çalışanlarına müracaat etmelisiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler