Böcek Dinleme Cihazları Nasıl Bulunur?

Böcek Dinleme Cihazları Nasıl Bulunur?

Bugün, teknolojilerin gelişmesi ile birlikte, yeni böcekler, dinleme cihazları ve casus dinleme araçları sistemleri ve yöntemleri gelişirken, bunların varlığını ve yerlerini tespit eden teknolojiler de gelişmektedir.

Böcek Dinleme Cihazları Nasıl Bulunur?

Örneğin, Lornet 24 tam profesyonel böcek tespit, analiz ve dinleme dedektörü, yüksek yoğunluklu cisimler üzerine ve metal olmayan objeler içine yerleştirilmiş, duvar arkasına gizlenmiş böceklerin, bu araçların yarı iletken elektronik devrelerinin, gizli kamera ve casus ses dinleme araçlarının, GSM tabanlı dinleme araçlarının ve benzeri her türlü böceklerin varlığını ve yerlerini tespit eden bir cihazdır.

Bir başka cihaz Protect 1207i isimli böcek arama cihazıdır. Bunlar GSM, 3G, DECT, Bluetooth, Wi-Fi ve benzeri farklı dijital yayınların araştırılması ve takip edilmesi için güvenilir bir araçtır. Bu konuda bilgisi ve deneyimi olan kişiler tarafından kolayca kullanabilen bu yeni dijital dinleme aracı, dijital böceklerin yerlerini tespit edebilen önemli bir frekans tespit ve verici tespit aracıdır.

Genelde bu tür araçlar, çeşitli çalışma sistemleri ile, tarama yapılan ortamda bulunması muhtemel dinleme araçlarını, kayıt araçlarını ve akıllı elektronik devreleri bulup uyarı verirler.

Eğer bir böcek kapalı devre sistem ile çalışıyorsa, yani dışarıya bir radyo frekansı veya ses sinyali göndermiyorsa, üzerinde bulunan bir belleğe kayıt yapıyorsa, bu tür böceklerin yerlerini tespit etmek oldukça zorudur. Bunları yakalayabilmek için de genelde termal kamera kullanılır. Termal kameralar, gözle görülmeyen ısı enerjisini esas alan ve görüntünün genel yapısını ısı enerjisine göre oluşan renkler ve şekiller ile belirleyen bir görüntüleme sistemidir. Termal kamaralar, kullanılan böcek tespit araçlarının bulgularını tamamlamak amacı ile kullanılır.

Özel dedektiflik firmaları bu konuda güvenilir olmak için, belli kriterlere sahip olmalıdır. Bunun başında eğitimli olmak ve teknolojik yenilikleri günlük olarak takip etmek gelir. Aynı zamanda firmada kullanılan ekipmanların ve cihazların modern teknolojiye uygun olmaları gerekir. Nihayet özel dedektiflik firmasının, sektörde, tecrübesi, kalitesi ve hızlı hizmet vermesi ile tanınır olması gerekir. Böcek arama hizmeti veren bazı özel dedektiflik firmaları, bu hizmeti düşük kaliteli ve ucuz yarı profesyonel araçlarla vermektedir. Ama bunlar yanında tam bir profesyonel ekibe ve modern bir alt yapıya sahip özel dedektiflik firmları da bulunmaktadır.

Birinci gruptaki firmalar ortam tarama ve frekans analizi ayrımının bile farkında olmazken, ikinci grup firmalar çalışmaları sırasında, spektrum analizör, yüksek hassasiyetli anten, non-lineer junction dedektör, lazerli kamera tespit cihazı, termal kamera, frekans tarayıcı, frekans sayacı ve benzeri cihazlar kullanmaktadır. Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması güçlü bir altyapıya sahiptir.

Böcek dinleme cihazlarının nasıl tespit edildiği ve bu iş için hangi araçların kullanıldığı gibi konularda ayrıntılı bilgi almak isterseniz, şirketimiz yönetici ve çalışanları her zaman yanınızda olacaktır.

Merak Edilenler

Merak Edilenler