Çocuğum Güvende mi?

Çocuğum Güvende mi?

Yeni çocuk sahibi olan çalışan anneler, ne yazık ki çocukları daha üç aylıkken bırakıp işe başlamak zorunda kalıyorlar. Hiç istemeseler de bugünün hayat koşullarında birşeylere katlanmak bir zorunluluk artık. Ancak bu noktada en büyük sorun, çocukların kime emanet edileceği. Eğer evde çocucuğun bakımını üstlenecek bir yetişkin yoksa geriye tek çare kalmaktadır, o da bakıcılar.

Çocuğum Güvende mi?

Ancak güvenilir bir bakıcı nasıl bulunacak ve eğer bir şekilde karar verilmişse bu bakıcı nasıl kontrol edilecek? Bütün annelerin ortak sorusu, kendileri işteyken çocukları ne kadar güvende?

Bütün özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma kuruluşları gerek çocuk bakıcısı bulmak konusunda gerekse mevcut çocuk bakıcısının gözlenmesi ve denetlenmesi konusunda anne ve babalara hizmet vermektedir. Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firmasının da her iki alanda hizmetleri bulunmaktadır.

Bugün teknolojik sistemler sayesinde, evlere kurulan kamera sistemleri ile evdeki bakıcıların hareketleri ve çocuk ile ilgisi izlenebilmektedir. İstenildiği zaman, istenilen yerden, canlı olarak veya belli bir tarihe kadar geçmişe dönük olarak bebeklerin ve küçük çocukların emanet edildiği bakıcıları takip etmek mümkündür. Üstelik bu takip ve gözlem işleri akıllı cep telefonları kullanılarak her yerden yapılabilmektedir. Ancak burada unutulmaması gereken bir durum var. Evlere kurulan bu kamera sistemleri üç veya beş kameralı sistemlerdir ve doğal olarak evin her noktasını izleme olanağı yoktur. Ayrıca bakıcıların çocukları dışarı çıkardıkları dönemlerde bir izleme imkanı vermemektedir. Kısaca kamera sistemleri sınırlı bir denetim imkanı vermekte ve ancak belli bir oranda caydırıcı olabilmektedir.

Oysa özel dedektifler ve özel araştırma görevlilerinin yaptıkları takip ve araştırma çalışmaları çok daha geniş kapsamlıdır. Sadece bakıcılar izlenmekle kalmaz, çevresindeki insanlar bile sorgulanarak bakıcının çocuğa yaklaşımı, ilgisi, gösterdiği özen, büyük bir perspektiften değerlendirilir.

Çocuklar ne kadar küçükse o kadar savunmasızdırlar. Ayrıca gelişmeleri açısından okul öncesi dönemin önemi çok fazladır. Çocuklar, anne ve babalarından çok daha fazla bakıcı ile birlikte olmaktadır. Bakıcının bilgi birikimi, aldığı eğitimler, önceki deneyimleri çok çok önemlidir. Bakıcı seçiminde ne kadar özen gösteriliyorsa, aynı şekilde seçilmiş bakıcının, çocuğa beklenen ilgi ve yaklaşımı gösterip göstermediği de sürekli kontrol edilmelidir.

Özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri, bakıcının daha önce çalıştığı yerler dahil, çok sayıda araştırma, denetim ve sorgulama çalışması yaparlar. Bu çalışmalar sayesinde bakıcının, eğitim seviyesi, bedensel ve ruhsal sağlığı, yaşam şekli, çocuğa ve etrafına karşı davranış şekilleri ve çocukları sevip sevmediğine kadar endişe edilen bir çok konu açıklığa kavuşturulur.

Çocuklarının güvende olmasını isteyen anne ve babalar, gerek çocuklarına bakıcı seçilmesi gerekse mevcut bakıcının denetlenmesi konusunda şirketimiz çalışanları ve yöneticilerinden daha ayrıntılı bilgiler alabilir. Bu konularda şirketimizde deneyimli ve eğitimli özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri bulunmaktadır.

Merak Edilenler

Merak Edilenler