Çocuğunuzu Kötü Alışkanlıklardan Nasıl Korursunuz?

Çocuğunuzu Kötü Alışkanlıklardan Nasıl Korursunuz?

Dedektiflik mesleğine gönül vermiş, bu mesleğin gelişmesini ve güçlenmesini isteyen, sahte ve korsan dedektiflik firmalarına karşı mücadele eden ve mesleğin yasal bir zemine kavuşması konusunda çaba gösteren özel dedektiflik firmalarının ve özel araştırma kuruluşlarının, en fazla önem verdikleri konu, kadrolarına alacakları çalışanların nitelikleri ve yetenekleridir.

Çocuğunuzu Kötü Alışkanlıklardan Nasıl Korursunuz?

Bütün özel dedektiflik firmalarının hizmet portföyüne bulunan çocuk takibi, öğrenci takibi, çocuk arkadaşlarının takibi ve kötü alışkanlıkların takibi gibi hizmetler, dedektiflik mesleğinin özel uzmanlık alanıdır. Bu bakımdan bu yöndeki hizmet taleplerini de karşılayan şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, çocuk gelişiminden, çocuk psikolojisinden ve çocuk davranışlarından anlayan, bu konuda uzman, özel dedektiflere ve özel araştırma görevlilerine sahiptir.

İnsanın ruh ve beden sağlığına zarar veren her türlü alışkanlık, adına ne denirse densin zararlıdır. Genel olarak zararlı alışkanlıklara, ya olumsuz çevre, özellikle de arkadaş çevresi yönlendirir, ya da merak, özenti, taklit ve benzeri duygular yönlendirir. Oysa insanın sağlıklı, başarılı ve mutlu olabilmesi, tamamen ruh ve beden sağlığının korunmasına bağlıdır. İnsanın ruh ve beden sağlığını bozan en kötü şey zararlı alışkanlıklardır. Örneğin, uyuşturucu, sigara, alkol ya da kumar bağımlılığı gibi.

Bilgisizlik, tembellik, aşağılık kompleksi, kötü arkadaşlar, grup baskısı, merak dürtüsü, özenme ve taklit etme, ilgi ve şefkat eksikliği ve daha birçok neden kötü alışkanlıklar kazanmanın nedenleridir.

Bugün ülkemizde erkeklerin yüzde 53’ü, kadınların ise yüzde 20’si sigara içiyor. Kişi başına sigara tüketiminde ülkemiz Avrupa ülkeleri içinde ilk sıralarda yer alıyor. Lise öğrencilerinin yüzde 20’si sigara içiyor. Alkol kullanım oranı yüzde 20 seviyesinde. Madde kullanım oranı ise yüzde 4’e yaklaşıyor. Alkol bağımlılarının yüzde 70’i, 20 yaşın altında olan gençler. Madde ile tanışma yaşı 12-17 yaş aralığında inmiş durumda. 18-25 yaş aralığında düzenli kullanımı görülüyor.

Zararlı alışkanlıklardan korunmak için, ilgiye, sevgiye ve şefkate ihtiyaç bulunuyor. Bu konuda eğitim şart. Çocukların ve gençlerin aile, okul ve arkadaş çevreleri ise sürekli kontrol altında tutulmalı. Çocuklar muhakkak ki gördüklerini taklit ederler ve öğrendiklerini denemek isterler.

Bütün bu nedenlerle çocukları kötü alışkanlıklar uzak tutumak ve bu yönde onları kontrol altında tutmak gerekmektedir. Zararlı bir davranış ne kadar erken farkedilirse alınacak önlemler de o kadar yerinde olacaktır.

Özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri, özellike bu konularda eğimli olmaları halinde, çocuklara ve onların çevresine nasıl yaklaşacaklarını, nasıl konuşacaklarını ve nasıl gözlemleyeceklerini iyi bilecektir. Çocukları ürkütmeden ve korkutmadan ama onların her davranışını ve hareketini kontrol altına alarak takip ve araştırma hizmetini verirler.

Çocukları kötü alışkanlıklardan korumak için neler yapılabileceği konusunda bilgi almak için şirketimiz çalışanlarına müracaat edebilirsiniz. Aynı zamanda bu yönde bir hizmet talebiniz olacaksa, şirketimiz çalışanları bu konuda da deneyimli ve yeteneklidir.

Merak Edilenler

Merak Edilenler