Dedektif Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Dedektif Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Dedektif seçiminde en önemli kriter, araştırılması talep edilen konuya göre dedektif seçimidir. Çünkü özel dedektiflik alanı dar bir alan değildir. İnanılmaz genişlikte bir alanda akla gelemeyecek konularda bile özel dedektiflik hizmeti talep edilebilir.

Dedektif Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Örneğin, adres tespiti, araç takibi, casus yazılım tespiti, delil toplama, eş takibi, sevgili takibi, aldatılma takibi, çocuk takibi, çocuk arkadaşının araştırılması, öğrenci takibi, kötü alışkanlıkların takibi, sosyal medya takibi, iş ortağı takibi, personel takibi, özgeçmiş araştırma, böcek cihazları araştırması, gizli kamera araştırması, dinleme cihazı araştırması, dolandırıcılık araştırması, icra araştırması, marka araştırması, kayıp şahıs araştırması, miras araştırması, e-posta araştırma, elektronik ve teknik araştırma hatta çocuk bakıcısı araştırması ve takibi en fazla talep gören alanlardır.

Bunun yanında özel dedektiflik büroları, talep olması durumunda danışmanlık ve hukuki hizmetler de vermektedir. Örneğin, boşanma davalarında delil toplama, velayet davası araştırması, çalıntı oto araştırması, hukuki dedektiflik danışmanlığı, kaçırılan şahıs araştırması ve takibi, kayıp çocuk araştırılması ve takibi, kişiye özel dedektiflik, kurumsal dedektiflik hizmetleri, sahte evrak araştırması, hukuk danışmanlığı, ürün sahteciliği araştırması, marka patent araştırması ve kriminal araştırma hizmetleri bu kapsamdadır.

Alan bu kadar geniş olduğu için de doğal olarak özel dedektifler arasında arasında bir uzmanlaşma olmaktadır. Bu yüzden özel dedektif seçimi yapılırken öncelikle hangi konuda bir araştırma isteniyorsa ona uygun bir dedektif seçimi daha uygun olacaktır.

Bugün Özel Dedektifler Derneği’ne bağlı özel dedektiflik bürosu sayısı otuzun üzerindedir. Bu üyelerin hepsi de Uluslararası Özel Dedektifler Dernekleri Federasyonu tarafından tespit edilmiş olan uluslararası meslek standartları ve etik kurallarına uygun şekilde faaliyet göstermektedir ve talep edilen her hizmetin ahlaki değerlere uygun olmasına ve yasal bir dayanağının olmasına önem vermektedir.

Özel Dedektifler Derneği, üyelerini sürekli olarak denetlemekte ve hizmet alan kişi veya kuruluşlardan gelen şikayetleri kısa sürede değerlendirmekte ve sonuçlandırmaktadır. Bugüne kadar kusurlu ve genel ilkelere aykırı faaliyet gösterdiği tespit edilen yirmiden fazla özel dedektiflik bürosu dernekten ihraç edilmiştir.

Dedektif seçiminde, öncelikle bu alanda hizmet veren özel dedektiflik kuruluşu, arkasından bu kuruluşta görev yapan özel dedektiflerin araştırılması gerekir. Özellikle derneğe üye özel dedektiflik kuruluşlarından birinin seçilmesi demek, hem büro olarak hem de dedektif olarak, en doğru ve güvenli hizmetin alınacağı anlamına gelmektedir. Özel Dedektifler Derneği’nin belirlediği ilkeler, uluslararası nitelikte olduğu için, derneğe üye özel dedektiflik bürolarından hiç bir endişe duyulmadan hizmet talep edilebilir.

İhtiyaç duyulması halinde özel dedektif seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda daha fazla açıklama almak istenirse, şirketimiz yönetici ve çalışanlarına her zaman başvurabilirsiniz. Bunun yanında eğer bir özel dedektiflik hizmeti almak düşünülüyorsa, firmamız eğitimli ve deneyimli çalışanları ile hızlı ve güvenli hizmet vermektedir.

Merak Edilenler

Merak Edilenler