Dedektif Tutarsam Yakalanır mıyım?

Dedektif Tutarsam Yakalanır mıyım?

Bir özel dedektiflik firmasından hizmet talep edildiğinde, eğer profesyonel ve sorumluluk sahibi, güvenilir bir özel dedektiflik firmasından hizmet alınıyorsa, ne bu firma elde ettiği bilgi ve belgeleri üçüncü kişilerce paylaşacaktır, ne de çalışmaları sırasında kimliğini açığa çıkaracak, kendini deşifre edecek bir harekette bulunacaktır. Bu konuda hizmet talep eden kişi ve kuruluşların kendilerini güvende hissetmeleri gerekir.

Dedektif Tutarsam Yakalanır mıyım?

Ama ne yazık ki bugün özel dedektiflik mesleğini tamamen para hırsı ile yapan ve aslında doğru dürüst bir hizmet bile vermeyen sahte özel dedektiflik firmaları piyasayı sarmış durumda. İşin kötüsü bu korsan firmalar ellerindeki bulgular ile şantaj yoluna giderek zaten sıkıntıda olan kişi veya kuruluşları daha da çıkmaza sokmaktadır. Bu tür kötü firmalar ile yolu kesişen kişi ve kuruluşları ne yazık ki kötü günler beklemektedir. Her an bir özel dedektiflik firması ile anlaştıkları ortaya çıkabilir. Ancak konumuz bu fırsatçı firmalar değildir.

İşini doğru yapmaya çalışan, bu mesleğin bugününe saygı duyan ve geleceğini düşünen özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma kuruluşları, kendilerinden bir hizmet talep eden kişi ve kuruluşlardan bir hizmet talebi aldıklarında, bir ön değerlendirme yapmakta ve yasal düzenlemeler ve kamu ahlakı açısından olumsuz bir durum yok ise hizmet vermeyi üstlenmektedir. Bu durumda da hemen bir hizmet sözleşmesi yapmakta ve talep edilen hizmetin konusu, koşulları, sınırlamaları, takip ve araştırma hizmetinin yöntemi gibi noktalarda tam bir netlik sağlamaktadır. Yapılan bu sözleşme aynı zamanda her iki tarafın sorumluluk ve yükümlülüklerini de kapsamaktadır.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da esas olarak çalışmalarında bu yöntemi uygulamaktadır ve sözleşmede taahhüt ettiği şekilde gizlilik kurallarına tam olarak uymaktadır. Böyle olunca hizmet talep eden kişi ve kuruluşlar şirketimize güvenmekte ve özel dedektif tuttuğu için yakalanır mıyım endişesi hiç yaşamamaktadır.

Ancak elbette herşey uygulamada, planlandığı şekilde gitmemektedir. Öyle durumlar gerçekleşebilir ki özel dedektif veya özel araştırma görevlisinin niyeti ve kimliği ortaya çıkabilir. Bu çok önemli bir noktadır. Özel dedektiflerin en önemli özelliği soğukkanlı davranabilmesi ve olmadık durumlarda çabuk ve isabetli kararlar verebilmesidir. Böyle durumlarda özel dedektiflerin ilk yapmaları gereken süratle bulundukları ortamdan uzaklaşmaları ve kendilerini daha fazla ele vermeden durumu örtbas etmeleridir. En profesyonel özel dedektiflerin bile başına bu tür olaylar gelmiştir.

Ancak böyle bir olayın yaşanması durumunda, hizmetin de aksamadan sürdürülmesi gerekir. Özel dedektiflik firması bu durumda görevli özel dedektifi geri çekmeli ve o çalışma için yeni bir özel dedektif görevlendirmelidir. Bunun için de firmanın güçlü ve deneyimli bir kadrosu olmak zorundadır.

Bu özel durum dışında, şirketimiz gibi gerçekten profesyonel bir özel dedektiflik firması ile çalışılıyorsa, dedektif tuttuğu için yakalanma riski hemen hemen hiç yoktur.

Merak Edilenler

Merak Edilenler