Dedektif Tuttuğum Öğrenilir mi?

Dedektif Tuttuğum Öğrenilir mi?

Bir özel dedektif, çalışması sırasında kendini belli eder mi? Çünkü bu olursa hizmet beklentisi içinde olan kişi veya kuruluşların bir özel dedektif ttutuğu gerçeği ortaya çıkar. Aslında teorik olarak özel dedektiflerin çalışma şekilleri kendilerini gizlemeleri, ne kendilerini ne de yaptıkları takip ve araştırma çalışmasını belli edecek bir davranış içinde olmamaları esasına dayanır.

Dedektif Tuttuğum Öğrenilir mi?

Ancak özel dedektif ya da özel araştırma görevlisi yeterince deneyime sahip değilse, çalışırken acemi hareketler yapıyorsa, yeterince tedbirli davranmıyorsa ve dikkatsiz çalışıyorsa her an kendini belli edebilir. Oysa profesyonel özel dedektiflerin hata yapma olasılığı hemen hemen yoktur. Olayları ve durumları önceden hissetme kabiliyetine sahiptir ve bir sonraki adımını çok düşünerek atarlar.

Peki profesyonel özel dedektiflerin başına hiç mi birşey gelmez? Hiç kendilerini deşifre ettikleri olmaz mı? Olur elbette. Neticede bir hizmet verilmektedir ve olmadık durumlarla karşılaşmak her zaman mümkündür. Her ne kadar deneyimli de olsalar, ne kadar titizlik de gösterseler, beklenmedik bir rastlantı, bir olay, özel dedektifin çalışmasını açığa çıkarabilir. Böyle olduğunda özel dedektifin soğukkanlı davranması ve çabuk ve isabetli karar alabilmesi gerekir. Uzmanlık da zaten bu noktada kendini gösterir. Kimlikleri veya çalışmaları açığa çıkan özel dedektiflerin veya özel araştırma görevlilerinin ilk yapmaları gereken şey, bir an önce o bölgeden uzaklaşmalarıdır. Arkasından durumu vakit geçirmeden bağlı olduğu firmaya bildirmeli ve yeni bir özel dedektifin bu çalışmaya devam etmesini sağlamalıdır.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, herhangi bir şekilde kendilerini belli eden özel dedektiflerin yerine süratle yeni bir özel dedektif tayin etmektedir. Çünkü müşterilere v rilen hizmetin aksamadan devam etmesi gerekmektedir. Bunun dışında özel dedektifin kendini belli etmesi demek, müşterinin firmadan böyle bir hizmet aldığının da açığa çıkması demektir ki ne şirketimiz ne de başka bir özel dedektiflik firması buna göze alamaz.

Bir özel dedektiflik hizmeti alan kişi veya kuruluşlar eğer profesyonel bir firma ile çalışıyorlarsa, bir dedektif tuttuklarının öğrenileceği korkusuna kapılmamaları gerekir. Bu tür firmalar faaliyetlerinin her aşamasını standartlara uygun şekilde yapmakta ve gerekli her türlü önlemi almış olmaktadır. Ancak bugün piyasayı doldurmuş olan sahte özel dedektiflik firmaları bu mesleğin geleceğini de tehlikeye atacak şekilde sorumsuzca hareket etmektedir. Bu sahte firmaların gözleri sadece müşterilerinden alınacak parada olduğu için, ne verdikleri hizmetin kapsamı konusunda ne de yöntemi konusunda bir kaygıları yoktur. Böyle olunca verdiklerin hizmetin duyulacağı ve müşterinin belli olacağı konusunda da çekinceleri yoktur. Bu tür firmalardan her zaman kaçmak ve bir hizmet almak ihtiyacı varsa son derece dikkatli olmak gerekiyor.

Bir dedektiflik hizmeti alındığının anlaşılması ve alınabilecek önlemler konusunda şirketimiz yönetici ve çalışanlarında daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

 

Merak Edilenler

Merak Edilenler