Dedektif Yuvanın Yıkılmasını Önler mi?

Dedektif Yuvanın Yıkılmasını Önler mi?

Faaliyetlerini sürdüren özel dedektiflik bürolarının büyük bir kısmını kapsayan bir araştırma yapılmış. Sonuçlara göre, dedektiflik hizmeti almak isteyen kişilerin başında eş takibi ve aldatılma takibi hizmetleri geliyor. Bu hizmeti talep eden eşlerin büyük bir kısmı da mahkemelere başvurmuş ve boşanma sürecini başlatmış. Bu hizmet taleplerinin arkasında yatan gerçek, mahkeme sürecinin uzamaması ve davanın bir an önce sonuçlanmasıdır. Bunun olması için de ellerinde güçlü kanıtlar bulunması gerekiyor. Özel dedektiflik büroları ve özel araştırma kuruluşları, takip edilmesi ve araştırılması istenen eşi adım adım izlemekte ve bir aldatma olayı yaşanıyorsa bu olaya yönelik olarak, ya da kötü alışkanlıklar söz konusuysa bunun kanıtlanmasına yönelik olarak bilgi ve belgeler toplamaktadır.

Dedektif Yuvanın Yıkılmasını Önler mi?

Eşinden boşanmış olan veya boşanma davaları devam eden çiftler için bir başka önemli konu da nafaka veya çocukların velayetidir. Bu konularda da hakimleri haklı olduğunda inandırmak için ellerinde güçlü kanıtlar bulundurmak zorundadırlar.

Kısaca özel dedektifler, müşterilerinin taleplerine uyarak, belli yöntemlerle takip çalışmaları başlatmakta ve o kişinin gün içinde ya da gün sonunda işten çıktıktan sonra yaptığı bütün görüşmeleri ve gittiği mekanları adım adım izlemekte ve ihtiyaç duyulan delilleri toplamaktadır.

Özel dedektiflik firması yöneticilerinin ifadelerine göre, özel dedektiflerin veya özel araştırma görevlilerinin yasal açıdan bir resmiyetleri bulunmamaktadır. Bu kişiler sivildir ve özel bir hizmet vermektedir. Ancak elde ettikleri kanıtlar gerçektir. Bu kanıtlar, ne şekilde elde edildiği açıklanmadan mahkemede kullanabilmektedir. Yeter ki bu kanıtlar, Anayasa ve yürürlükteki diğer yasal düzenlemeler tarafından suç kabul edilecek yöntemlerle elde edilmemiş olsun. Aksi halde bu kanıtlar geçerli kabul edilmeyeceği gibi bu şekilde kanıt toplayan kişi ve kuruluşlar da suçlu duruma düşerler.

Buraya kadar yapılan açıklamalar, özel dedektiflerin ne kadar ciddi ve titiz çalıştıklarını ve kanıtların mahkemeler tarafından da belli koşullarda geçerli kabul edileceğini göstermektedir. Ama unutmamalıdır ki özel dedektiflik firmaları sadece boşanma süreci başlamış ilişkilerde bunu hızlandıracak yönde hizmet vermezler. Bazı durumlarda özel dedektifler bir yuvanın yıkılmasını da önleyebilirler.

Eşlerden biri kusurlu davranışlar sergileyen eşinin bu durumunu ortaya çıkarması halinde eşinin kusurlarını göreceğine ve yeniden eşine sarılacağına inanıyorsa, özel dedektiflik firmalarından bu yönde de hizmet talep edebilir. Yapılacak eş takibi çalışmaları ile gerçekten eşin kötü alışkanlıkları veya eşini aldatması ortaya çıkarılabilir ve kusurlarının farkına varan eş pişmanlık duyarak eşine yeniden bağlanabilir.

Özel dedektiflik firması yöneticileri, bu yönde birçok çalışma gerçekleştirdiklerini ve olumu sonuçlar elde ettiklerini açıklamışlardır.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da genelde bu yönde talepler almaktadır ve sosyal faydası yüzünden bu talepleri hızla yerine getirmektedir. Bu konuda yapılabilecek çalışmalar konusunda vakit geçirmeden şirketimiz yöneticilerine başvurabilirsiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler