Dinlendiğimi Düşünüyorum Ne Yapmalıyım?

Dinlendiğimi Düşünüyorum Ne Yapmalıyım?

Bazı önemli noktalardaki kişiler, siyasetçiler, şirket yöneticileri veya şirket ortakları dinlendiklerini düşünürler. Aslına bakılırsa günümüzde dinleme olayları öylesine arttı ki ve bu konuda yapılan yayınlar o boyutlara geldi ki, sokaktaki kişi bile dinlendiğini düşünür hale geldi. Bazı kişiler bu endişe yüzünden kimse ile telefonda rahat bir şekilde görüşememektedir. İşin doğrusu, ülkemizin içinde bulunduğu bu durum şüphe toplumu yaratmış durumda. Neyse bu işin siyasi boyutu. Ama bir gerçek var ki teknoloji insan yaşamını belki kolaylaştırıyor ama özel yaşam sınırlarını da zorluyor. Ortaya yeni riskler ve güvenlik açıkları ortaya çıkarıyor. Bunun en canlı örneği de yukarıda sözü edilen cep telefonu dinleme olaylarıdır.

Dinlendiğimi Düşünüyorum Ne Yapmalıyım?

Son günlerde internet üzerinden cep telefonu dinleme yazılımlarının reklamları yapılmaktadır. İşin aslına bakılırsa bu tür yazılımlar anayasa ile korunan kişisel yaşama müdahale ve haberleşme özgürlüklerini tehdit eden bir konudur. Ancak bu kadar açık açık bu yazılımlar satılabiliyorsa, ortada yasal bir boşluğun olduğu da bir gerçektir.

Cep telefonlarını dinlemek sanıldığı kadar zor bir iş değil. Bütün iş, dinlenmek istenen cep telefonuna bir yazılım yüklemektir. Bu yazılım sayesinde cep telefonunun yönetimi tamamen ele geçirilmiş olmaktadır. Bu cep telefonuna yazılım sayesinde başka bir cep telefonu kullanılarak komutlar verilebilmektedir. Bu tür casusu yazılımlar kullanılarak, kişilerin konuşmaları ve bulundukları ortamdaki sesler, kişi o anda telefonu kullanmıyor olsa bile yani telefon kapalı durumdayken bile dinlenebilmektedir. Üstelik bu dinleme sırasında telefon sesli veya ışıklı hiçbir belirti de göstermemektedir. Kişi telefon ile görüşme yaparken bütün telefon görüşmeleri dinlenebilmektedir. Cep telefonuna gelen ve gönderilen kısa mesajlar aynı anda dinleme yapan kişinin telefonunda çıkmaktadır. Eğer izlenen kişinin SIM kartı değişitirlirse, bu değişiklik de aynı anda bildirilir. İzlenen kişinin o anda nerede olduğu da cep telefonu sayesinde öğrenilmiş olur. Konuşmalar sadece dinlenmez, aynı zamanda kaydedilebilir de. Bu şekilde daha sonra da görüşmeler tekrar tekrar dinlenebilmektedir. Bir de izlenen kişinin telefonunun uzaktan kapatıp açılabildiği düşünülürse, bu yazılımların ne kadar tehlikleri işler yaptığı ortaya çıkar. Üstelik bu yazılımların kullanımı sınırlı değildir. Gereken durumlarda başka bir telefona yüklenerek bu defa o kişi izlemeye alınmış olur.

Şimdi haklı olarak dinlendiklerini düşünen ve bundan endişe eden kişi veya kuruluşlar, bundan emin olmak ve eğer gerçekten bu şüpheleri doğru çıkarsa nasıl kurutulacaklarını bilmek istemektedir. Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, dinleme cihazlarını veya dinleme yazılımlarını araştırma konusunda güvenebileceğiniz en güçlü özel dedektiflik firmalarından biridir.

Eğer cep telefonlarınızın dinlendiğinden şüphe ederseniz ya da dinleme yöntemleri konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz, hemen şirketimiz çalışanlarına müracaat ediniz. Şirketimiz deneyimli bir kadro ve güçlü bir teknolojik altyapı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Merak Edilenler

Merak Edilenler