Eş Takibi Neden Yapılmalıdır?

Eş Takibi Neden Yapılmalıdır?

Evlilik sadakat ve güven esasları üzerine kuruludur. Ama her zaman böyle olmuyor. Evlenirken verilen sözler çabuk unutuluyor. Erkek olsun kadın olsun eşini aldatabiliyor. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği, evli erkeklerin ve kadınların eşlerini aldatmaları konusunda bir araştırma yapmış ve ilginç sonuçlara ulaşmıştır. Ülkemizde evli erkeklerin yüzde 58’i, evli kadınların ise yüzde 40’ı eşlerini en az bir kere aldatmışlar. Derneğin görüşüne göre aslında bu oranlar çok daha yüksek ama bu araştırma sonuçlarına yansımamış durumda. Aldatma konusuna erkeklerin ve kadınların yaklaşımı da farklı çıkmış. Örneğin erkekler bir kere yaşanılan bir cinsel ilişkiyi aldatma kabul etmiyorlar. Kadınlar ise genelde cinsellik olmayan bir ilişkiyi aldatma olarak kabul etmiyorlar. Ayrıca erkeklere göre sadakatsizlik, evlilik ile aynı zamanda sürdürülen bir ilişki durumudur.

Eş Takibi Neden Yapılmalıdır?

Yani erkeklerin ve kadınların aldatmaya bakış açıları birbirinden farklıdır ve iki taraf da kendi çıkarlarında uygun şekilde düşünmektedir. Hangi şekilde olursa olsun ve hangi şekilde kabul edilirse edilsin sonuçta hiçbir bahane aldatma olayını haklı çıkaramaz.

Aldatma olayında bir başka gerçek de genelde erkekler eşlerini aldatmasıdır. Bu doğru olmakla birlikte son zamanlarda kadınların da eşlerini daha sık aldattıklarına şahit olunmaktadır. Eşlerini aldatan kişiler genel olarak evliliklerini bitirmeyi düşünmeseler de aldatılma olayı çok da kabul edilen bir durum değildir ve evlilik birliğini tehlikeye sokan en büyük unsurdur.

Ama bazen aldatılma olmasa da eşler birlerine bağlılık dugusunu yitirir ve evlilik birliğini bitirmek ister. Evlilik iki eş arasında çekilmez olmuşsa artık boşanma süreci başlamış demektir.

Bütün özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma kuruluşları, ilk günden beri eş takibi ve aldatılma takibi hizmetleri vermektedir. Burada üzerinde durulması gereken tek nokta, profesyonel özel dedektiflik firmalarının sadece şüphe üzerine yapılan bu tür talepleri kabul etmemeleridir. Bu önemlidir. Çünkü eşler artık boşanma sürecine girmişlerse, evliliklerini artık devam ettiremeyecekleri konusunda bir noktaya gelmişlerse ancak bu durumda özel dedektifler devreye girerek delil toplamaya başlarlar. Elde edilecek bilgi ve belgeler önemli oranda mahkemede kanıt olarak kullanılacak ve bu şekilde uzayıp giden dava süreci kısaltılmış olacaktır. Yoksa eşinden şüphe eden ve bu noktada şüphelerinden kurtulmak isteyen eşlerin eş takip veya aldatma takip talepleri, etik bulunmamaktadır.

Profesyonel özel dedektiflik firmaları, bu mesleğin bir yasası bulunmasa da Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği tarafından yayınlanan Dedektiflik Mesleğinin Etik Kuralları ve Çalışma Yönetmeliği esaslarına uymak konusunda titiz davranmaktadır.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da bu yönde hizmet vermektedir. Eş takibi veya aldatılma takibinin neden yapıldığı ve nasıl yönlendirildiği konusunda daha ayrıntılı bilgilere gerek duyuluyorsa, hatta bu yönde bir hizmet talebi varsa, hemen şirketimiz yönetici ve çalışanlarına müracaat etmelisiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler