Eşim Sadık mı Diye Düşünenlere

Eşim Sadık mı Diye Düşünenlere

Ülkemizde boşanma davası gerekçekleri arasında aldatmanın oranı yüzde birlerdedir. Ancak şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrılan çiftlerin büyük bir kısmında, bu geçimsizliğin kaynağı ağırlıklı olarak aldatmadır. Bu yüzden aldatma ve aldatılma olayları küçümsenmeyecek kadar fazladır.

Eşim Sadık mı Diye Düşünenlere

Genel olarak kadınlar aldatma kavramını, cinsellikten çok duygusallığı da içeren bir durum olarak görmektedir. Erkeklerde ise durum bunun tam aksidir. Bunu farklı bir şekilde ifade etmek de mümkündür: kadınlar ilişki doyumsuzluğu yüzünden eşlerini aldatırken, erkekler tamamen cinsel doyumsuzluk yüzünden eşlerini aldatmaktadır. Yani kadınlar başka bir erkeğe aşık olarak eşlerini aldatırken, erkekler başka bir kadını cinsel olarak arzulayarak aldatmaktadır.

İngiltere’de yapılan bu araştırmanın sonuçlarına göre, kadınların yüzde 50’si bir başkasına aşık olmak suretiyle eşlerini kandırmaktadır. Erkeklerin yüzde 44’ü ise başka bir kadının cazibesine kapılarak eşlerini aldatmaktadır. Kadınlar için diğer bir aldatma sebebi evlilik birliği içinde mutsuz olmalarıdır.

Bu araştırmanın sonuçları ülkemiz için de geçerli sayılabilir. Her ne kadar ülkemizdeki genel kanı, erkekler aldatır kadınlar aldatmaz şeklinde olsa sa gerçek olan şu ki, eşini aldatan kadın sayısında belirgin bir artış bulunmaktadır.

Bizde yapılan bir araştırmada evli kadınlara, eşlerinden başka bir erkekten hoşlanıp hoşlanmadıkları sorulmuş. Bu soruya, evliliği güzel giden kadınların yüzde 13’ü, evliliği orta seviyede yürüyen kadınların ise yüzde 9’u evet yanıtını vermiş. Buna karşılık evliliği kötü giden kadınların tamamı evet yanıtını vermiş.

Ancak ilginç olanı, aldatılan eşler ilk anda boşanmayı düşünseler de bunların sadece yüzde 20’si boşanma süreci başlatmış. Böyle olmasında kadın eşin ekonomik özgürlüğünün olup olmaması etkili görünüyor.

Sonuç olarak her zaman eşlerin birbirini aldatma ihtimali bulunmaktadır. Bu yüzden de eşlerinin hal ve hareketlerinden şüphelenen diğer eş haklı olarak eşim sadık mı diye düşünmeye başlıyor.

Diğer özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma kuruluşları gibi şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firmasının da müşterilerine sunduğu hizmetler arasında eş takibi veya aldatılma takibi hizmeti var. Ancak bu hizmeti şirketimiz eşinin sadakati konusunda tereddüt duyan herkese değil, bundan emin olan ve kanıtlamak isteyen eşlere vermektedir. Sadece eşinden şüphe ederek bundan emin olmak isteyen kişilere bu hizmeti vermek etik kabul edilmemektedir.

Şirketimiz Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği tarafından hazırlanan ve uygulamaya konulan Dedektiflik Mesleğinin Etik Kuralları ve Çalışma Yönetmeliği esasları doğrultusunda hizmet vermektedir. Aynı zamanda Anayasa ve özel dedektiflik mesleği faaliyetleri ile ilgili diğer bütün yasal düzenlemelerin dışına çıkmadan çalışmaya özen göstermektedir.

Eşinin sadakatinden şüpheye düşen diğer eş bu konuda daha ayrıntılı bilgiler almak için şirketimiz yöneticilerine ve çalışanlarına başvurabilirler. İlk günden beri şirketimiz belirlenen ilkeler ve çalışma esaslarına uygun faaliyet göstermektedir. Bu arada bu yönde bir hizmet talebiniz olacaksa, hemen şirketimize gelmelisiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler