Eşime Güvenmiyorum Ne Yapmalıyım?

Eşime Güvenmiyorum Ne Yapmalıyım?

Özel dedektiflik yasasının olmaması yüzünden yasal boşluktan yararlanan çok kişi, sahte ve korsan dedektiflik yaparak, hizmet bekleyen kişi ve kuruluşlara zarar vermektedir. Özel Dedektifler Derneği üyesi olan özel dedektiflik büroları, yasal dayanağı olmayan araştırma talepleri dahil hiçbir hukuk dışı talebi kabul etmedikleri için, bu sahte dedektifler istedikleri gibi hareket edebilmektedir.

Eşime Güvenmiyorum Ne Yapmalıyım?

Üstelik bu hizmeti vermek için aldıkları bilgi ve belgeler dışında, araştırmaları sırasında elde ettikleri bilgi ve belgeleri de şantaj aracı olarak kullanarak müşterilerini son derece mağdur duruma düşüren bu korsan dedektifler yüzünden müşteriler kadar özel dedektiflik mesleği de zarar görmektedir.

Bu olumsuz durumu önlemenin tek yolu, özel dedektiflik yasasının vakit geçirilmeden artık çıkarılmasıdır. Belki de hiç bir yasa çıkarılmak için bu kadar uzun süre beklememiştir. Yirmi bir yıldır neden bu yasanın çıkamadığı ise tam bir bilmecedir.

Bugün internette kısa bir araştırma yapılsa, yüzlerce özel dedektif ilanı ekrana gelebilir. Ancak bunların içinde çok azı Özel Dedektifler Derneği’ne üye, dürüst çalışan ve derneğin etik ilkeleri doğrultusunda faaliyet gösteren özel dedektiflik bürosudur. Bunlar dışında kalanların, ne isimleri gerçektir, ne gösterdikleri adresler gerçektir. Bugüne kadar karşılaşılan özel dedektif dolandırıcılığı olaylarına bakılırsa, özellikle eşinden, nişanlısından veya sevgilisinden şüphelenen bayanlar bu tuzağa düşüyor.

Ödedikleri para karşılığında hiçbir hizmet alamadıkları gibi, bir de şantaj ve tehdide maruz kalıyorlar. Sahte dedektifler, elde ettikleri bilgilerden yararlanmyaa çalışıyorlar. Bir kısmı tamamen hayal ürünü raporlar düzenleyerek gerçek olmayan bilgiler veriyorlar.

Oysa eşine güvenmeyen bayanlar zaten sıkıntılıdır ve ne yapacağını bilemez durumdadır. Ancak herşeye rağmen panik yapmadan oturup sağlıklı düşünmek gerekir. Eşime güvenmiyorum, ne yapmalıyım, diyen bir bayan elbette belli şeyleri hissetmiştir, belli duyumlar almıştır. Hatta emindir bile.

Ama bir evlilik ilişkisinde güven kayboldu mu bunu bir daha elde etmek mümkün değildir. Yine de aldatılan eşin sosyal durumu, maddi gücü, kendine güveni gibi birçok faktöre bağlı olarak aldatılan eşlerin bir kısmı boşanmaya gitmek yerine, eşlerine bir şans daha vermeyi uygun görebilirler.

Özel dedektiflik büroları, genel olarak boşanma davası açılmış ve ayrılma süreci başlatılmış olaylarda eş takibi veya aldatılma takibi yapmak isterler. Çünkü bu noktada aldatılan eş için önemli olan konu, yeterli delillerin elde edilmesi ve mahkemeye sağlam kanıtların sunulabilmesidir. Bu yapılırsa boşanma süreci kısalacak, mahkemeler daha çabuk karar verebilecektir.

Ancak sorumluluk duygusu ile hareket eden bazı özel dedektiflik büroları, sadece şüpheye dayanan değil, ama ciddi şekilde yaralanan, ancak yine de kurtulma ümidi olan durumlarda da eşlerin takip ve araştırma taleplerini kabul ederler. Bu genel anlamda evlilik birliğini kurtarmaya ve yeniden can vermeye yöneliktir.

Eşlerine güvenmeyen bayanlar rahatlıkla şirketimize gelip daha fazla bilgi alabilirler. Bu arada eş takibi veya aldatılma takibi hizmeti almak istenirse, şirketimiz deneyimli ve uzman özel detektiflere sahiptir.

Merak Edilenler

Merak Edilenler