Evimde Böcek Araştırması Yaptırmak İstiyorum

Evimde Böcek Araştırması Yaptırmak İstiyorum

Şeklinden mi yoksa yaptığı işin uygun bir iş olmadığından mı bilinmez ama casus dinleme araçlarına genel olarak böcek denmektedir. Böcekler, bir ortama, bulunan kişilerin haberi olmadan yerleştirilen ve bulunduğu ortamı dinleme imkanı sağlayan, kablolu veya kablosuz çalışabilen ve ses ve görüntü kaydı veya aktarımı yapan casus araçların ortak ismidir. Bu tanımdan da anlaşılabileceği gibi böceklerin kullanımı kişilerin özel yaşamlarına müdahale etmek anlamına gelir ve başta anayasa ve ceza hukuku olmak üzere yasalara göre kullanımı suçtur.

Evimde Böcek Araştırması Yaptırmak İstiyorum

Casus dinleme araçları ile, aracın gücüne bağlı olarak, gerçek zamanlı veya kapalı devre kayıtların izlenmesi ve dinlenmesi mümkündür. Gizlenmiş bir kamera veya dinleme cihazı ile, GSM ve IP tabanlı olarak, dünyanın her yerinden bir kişinin özel yaşantısı izlenebilir. Yani mesafe bağımsız yayın yapma kapasitelerine sahiptirler. Yeni teknolojiler buna imkan tanımaktadır.

Kablosuz casus dineme araçları ile, üzerlerindeki batarya tükenene kadar ses ve görüntü kaydı alınması mümkündür. Bu cihazlar kayıtları kendi içlerindeki belleklere yazabileceği gibi belli bir uzaklığa kadar ortam dışındaki başka bir araca da sinyal gönderebilir. Kablolu casus dinleme araçları ise, bağlı bulunduğu şebeke güç sağladığı sürece çalışmaya devam eder.

Evinde böcek olduğundan şüphe eden ve bir araştırma yapılmasını isteyen kişilerin yapmaları gereken, bu konuda uzman bir özel dedektiflik bürosundan böcek araştırması talep etmektedir.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, diğer birçok özel dedektiflik ve özel araştırma hizmetleri arasında, böcek araştırma hizmeti de vermektedir. şirketimizin deneyimli uzmanların, böcek araştırması talep eden kişilere öncelikle bir takım önerileri olmaktadır. Herşeyden önce bu yöndeki kuşkuların kimse ile paylaşılmaması gerekir. İstatistiklere bakılırsa, bu tür dinleme işleri, genelde işyerinde bulunan kişiler tarafından yapılmaktadır. Şüpheler sadece bir endişeden ibaret olabilir. Gerçekte evde herhangi bir dinleme aracı da bulunmayabilir. Ama her ne olursa olsun evinde böcek araştırması yaptıracak kişi, kendi başına bir arayış içine girmemelidir. Ayrıca bir özel dedektiflik firmasına başvuru yapılacaksa bu iş, kesinlikle dinlendiği şüphesi olan ortamda yapılmamalıdır. Eğer böbek araştırma hizmeti alınacaksa bu konu güvenilir kişiler dışında kimse ile paylaşılmamalıdır. Bu önerilere uyulması, yapılacak çalışmanın sağlıklı yürümesi açısından önemlidir.

Şirketmiz tarafından yapılan araştırma çalışmasında gerçekten bir casus dinleme aracına rastlanırsa, bu noktada bu araştırmayı talep eden kişinin vereceği karar çok önemlidir. Bulunan böceklerin yok edilmesi talep edebilir. Veya kötü niyetli kişilerin ortaya çıkarılması için eldeki bulgular polise teslim edilebilir. Ya da kurulu düzene hiç dokunulmaz, ama yanlış bilgiler verilerek, dinleme yapan kişi veya kuruluş yanlış yönlendirilebilir. Bu artık araştırmayı talep eden kişinin kararıdır.

Sonuçta şirketimiz çalışmayı tamamladığında bir rapor düzenler ve teslim eder. Burada en önemli konu gizlilik taahhüdüne uymaktır.

Merak Edilenler

Merak Edilenler