Evimin Dinlendiğini Düşünüyorum, Ne Yapmalıyım?

Evimin Dinlendiğini Düşünüyorum, Ne Yapmalıyım?

Teknolojinin gelişmesi iyi güzel de teknolojik ürünler iyi amaçlarla kullanılabildiği gibi kötü amaçlar için de kullanılabiliyor. Genelde böcek olarak adı sıkça duyulan dinleme cihazları da bu kötü kullanım örneklerinden biridir. Üstelik bu cihazlara sahip olmak hem çok kolay hem de öylesine çok paralar gerektirmiyor. İnternet üzerinden bile satın almak son derece kolay. Böceklerin, yani dinleme araçlarının çalışma sistemleri de oldukça basit. Bu araçların üzerinde, ortamdaki sesleri alan ve alıcı denilen minik bir mikrofon bulunuyor. Araçların üzerinde bir de sesleri yayan bir verici bulunuyor. Verici, mikrofonun algıladığı sesleri belli bir frenkans üzerinden yayınlamaya yarıyor. Böcekler, çok basit birer radyodur gerçekte. Herkesin bildiği FM radyo frekansı üzerinden yayın yapar. Kötü amaçlı dinleme yapacak kişiler, böceğin yayın yapabildiği mesafeye yaklaşarak bu yayını alabilir ve kaydedebilir.

Evimin Dinlendiğini Düşünüyorum, Ne Yapmalıyım?

Böceğin çalışma mantığı bu olunca, aslında basit bir radyo ile, ortamda böcek olup olmadığı anlaşılabilir. Neticede böcekler FM kanalını kullandığına göre, içinde böcek bulunduğu şüphelenilen bir yerde yüksek sesli bir müzik açıp, dışarıda radyo kanallarını dolaşarak bu müzik aranabilir. Eğer ortamda gerçekten bir böcek varsa içerideki müzik yayını radyo frekanslarından birinde çalacaktır.

Elbette böcek araştırması bu kadar basit bir işlem değildir. Hem bir ortamda böcek olup olmadığını hem de eğer bir böcek tespit edilmişse bunun nerede saklı olduğunu bulmak uzmanlık gerektiren bir iştir.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, kadrosunda bulunan yetenekli ve deneyimli özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri sayesinde bir ortamda böcek bulunup bulunmadığı ve eğer böcek varsa nereye yerleştirildiğini kısa sürede ortaya çıkarılabilir. Böcek cihazları araştırması yapılırken, gelişmiş araçlar kullanılarak ortamın frekans haritası çıkarılır. Bu çalışmada ortamda herhangi bir casus dinleme aracının olup olmadığı ve eğer varsa bu aracın etrafında olan frekans trafiği tespit edilir.

Bu arada evinin dinlendiğinden şüphe duyan kişiler için, bilgi güvenlik seviyesi çok önemlidir. Önemli görevlerde bulunan kişiler için sıradan yapılacak bir böcek temizliği yeterli olmayabilir. Bu kişilere verilecek hizmetlerin kapsamında, dinleme cihazlarından korunma sistemlerinin kurulması da gerekebilir.

Unutmamalıdır ki, casusluk teknolojileri ve kullanılan böceklerin özellikleri ne kadar hızlı gelişiyorsa, aynı paralelde dinleme cihazlarını tespit eden teknolojiler de gelişmektedir. Bu nedenle evlerinde yüksek bilgi güvenlik sistemi kurmak isteyen kişiler için, çok geniş alanlara sahip ortam dinleme teknolojileri ve önleme sistemleri kurulabilir.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, her türlü dinleme cihazlarının varlığını ve yerlerini tespit edebilecek ve ileriye dönük koruma sistemlerini kurabilecek gerekli teknolojik altyapıya ve deneyimli ve eğitimli kadrolara sahiptir. Bu açıdan evlerinin dinlendiğinden şüphe eden herkes, güvenle şirketimizi arayabilir ve böcek cihazları araştırması hizmeti talep edebilir.

Merak Edilenler

Merak Edilenler