Evleneceğiniz Şahsı Araştırdınız mı?

Evleneceğiniz Şahsı Araştırdınız mı?

Özel dedektiflik firmalarına ve özel araştırma kuruluşlarına başvuran kişilerin profilleri konusunda bir araştırma yapılmış. Öne çıkan profiller şunlar olmuş:

Evleneceğiniz Şahsı Araştırdınız mı?
  • Boşanmak üzere mahkemeye başvuran çiftler
  • Aldatma şüphesi yaşayan hatta bundan emin olan çiftler
  • Evlilik ilişkisi öncesinde, gelin veya damat adayları hakkında araştırma yaptırmak isteyen aileler
  • Çocuklarının nerede ve nasıl vakit geçirdiğini bilmek isteyen anne ve babalar

Bunlar arasında üçüncü sırada yer alan, evlilik öncesi araştırma talepleri dikkat çekmektedir. Gerçekten de evlilik gibi uzun sürmesi beklenen bir ilişkide yıllar boyu beraber olunacak bir kişinin araştırılması basite alınacak bir olay değil. İnsanlar evlenecekleri kişinin nasıl biri olduğu önceden bilmek istiyorlar.

Çiftlerin birlikte çıkma ve nişan dönemleri, karşılıklı olarak birbirlerini iyi tanımaları açısından büyük bir fırsattır. Bu dönemlerin amacı da zaten budur. Ancak insanlar yaradılışları itibariyle kusurlarını veya kötü yönlerini açıklamak istemezler. Zaten halk arasındaki ifade ile cicim ayları denilen bu dönemde bir amaç da hoşça vakit geçirmek olunca, sıkıntılı olabilecek konulara iki taraf da girmek istemez. Bunu gözlemleyebilecek olan ve tarafız bir şekilde değerlendirebilecek olan ancak üçüncü kişilerdir.

Bu bakımdan özel dedektiflik firmalarının ve özel araştırma kuruluşlarının hizmet portföyünde evlenecek kişinin araştırılması hizmeti de bulunmaktadır. Bu çalışmanın etik olmayan, ahlaki değerlere uymayan hiç bir yönü yoktur. Yeter ki takip ve araştırma çalışmaları yasal düzenlemelerin sınırları içinde gerçekleştirilsin. Daha önceleri aileler, eş adayını tanıyan kişilerden bilgi almaya çalışır, çocuklarına uygun bir eş olup olmayacağını bu şekilde sorgularlardı. Bu işi şimdi profesyonel özel dedektiflik büroları üstlenmiş durumdadır.

Yapılan bu çalışmalar evlenilecek kişinin sadece ahlaki özelliklerini değil, ileride ekonomik ve sosyal anlamda da eşlerin uyum sağlayıp sağlamayacağını da tespit etmeye yöneliktir.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, talep edilmesi halinde evlenme planları yapan eşlere bu hizmeti sunmaktadır. Evlilik ilişkisi kurulduktan sonra beklenmedik durumlar ile karşılaşmamak açısından, alınacak bu tür hizmetin faydası yadsınamaz. Yapılan istatistikler genelde evliliğin ilk birkaç yılından sonra aldatma olaylarının daha fazla yaşandığını ortaya koymaktadır. Genelde de bu tür aldatma olaylarında cinsellik ön plandadır. İşin tuhaf yanı, eşi ile bir sorun yaşamayanlar bile cinsel nedenlerle eşlerini aldatabiliyor. Aldatan eş kusurlarını görüp pişman olsa ve bir daha eşini hiç aldatmasa bile, evlilik ilişkisi bir kere zedelenmiş ve güven unsuru yaralanmıştır. Hiçbir şey bir daha eskisi gibi olamaz.

Bu yüzden yolun daha başındayken özel dedektiflik firmalarından veya özel araştırma kuruluşlarından alınacak bir hizmet ile eş adayının eğilimleri, davranış şekilleri, kötü alışkanlıkları ortaya çıkarılabilir. İleride, hele ortada bir de çocuk varsa, boşanma süreci eşlere, ama daha çok çocuklara zarar vermektedir.

Evleneceğiniz kişi hakkında bir araştırma yaptırmak istiyorsanız, bu konuda şirketimiz çalışanlarına güvenebilirsiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler