Evliliği Tehlikede Olanlara Dedektiflik

Evliliği Tehlikede Olanlara Dedektiflik

Evlilik uzmanlarının görüşlerine göre, evli çiftler geçmiş günlerden söz ederken iyi ve güzel şeyleri anlatabiliyorsa, evlilik ilişkisini tehlikeye düşüren sorunları çözmek nispeten daha kolaydır. Ancak genelde hep kötü anlar hatırlanıyorsa, ya geçmişte güzel günler yaşanmamıştır ya da kötü hatıralar yüzünden iyi günler artık hiç hatırlanmıyordur.

Evliliği Tehlikede Olanlara Dedektiflik

Bazı ailelerde belli bir yaşam tarzı kurulamış olabilir. Örneğin eşlerin evden çıkış ve eve dönüş saatleri, kahvaltı ve akşam yemeği zamanları, giyim tarzlarının ne olacağı, televizyonda hangi programlarının seyredileceği, birçok ailede zaman içinde bir rayına oturmuştur. Bu konular öyle uzun uzun konuşulacak konular değildir. Karşılıklı anlayış çerçevesinde evin kuralları oluşur. Evdeki gençler bile ne zaman evden çıkacaklarını ve hangi koşullarda izin almaları gerektiğini bilir. Bu kuralların oturması gerekir. Aksi halde ilişkiler sertleşir, basit sorunlar büyütülür ve aile ilişkileri bozulabilir.

Bir evilik ilişkisinde en büyük tehlike konuşmak ve anlaşmak konusunda gösterilen ihmallerden kaynaklanıyor. Öyle ki evlilik öncesinde konuşulması gereken, nerede oturacakları, nerede yaşayacakları ya da çocuk sahibi olup olmayacakları bile konuşulmuyor. Üzerine bir de geçim sıkıntısı bindi mi sorunlar ciddileşmeye başlıyor.

Öyle ya da böyle. Büyük umutlarla kurulan bir evlilik ilişkisi bir nedenle yürümüyor veya yürütülemiyor. Uzmanlara göre eşler birbirlerini çok sevdikleri için, aşık oldukları için evleniyorlar. Ama bu kişilere eşlerinin hangi niteliklerine saygı duydukları sorulursa pek bir şey söyleyemiyorlar. Oysa evlenirken tek kriter aşk olmamalı. Karşıdaki kişi dürüst müdür, ahlaklı mıdır, kötü alışkanlıkları var mıdır, aralarında eğitim farkı var mı, hangi konularda ortak noktada buluşulabiliyor, bütün bu soruların cevapları aranmalıdır.

Eşler eğer evliliklerinde ciddi sorunlar olduğunu düşünüyorsa, artık o evlilik tehlikede demektir. Herşeye rağmen evililiğini kurtarmak isteyen taraf, bu genelde bayan eş olmaktadır, bir özel dedektiflik firmasından destek alabilir. Özel dedektiflerin veya özel araştırma görevlilerin yapacağı takip çalışmaları sonunda, eşin en çok nerelere gittiği, kimlerle arkadaşlık yaptığı, hangi kötü alışkanlıklar edindiği belgeleri ile ortaya konabilir. Bu durumda gerçeklerle yüzleşen kusurlu eşin, davranışlarındaki yanlışlığı görmesi ve aile ilişkilerine yeniden sarılması mümkündür.

Eşinde böyle bir durumu sezen tarafın alacağı eş takibi hizmeti evlilik kurumunun kurtarılması yönünde son derece yararlıdır ve bunun başarlı örnekleri de bulunmaktadır.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da eğer çalışmaları sonunda böyle bir ihtimalin olacağına inanıyorsa eş takibi hizmetini üstlenmekte ve uzman ve deneyimli elemanları ile kısa sürede beklenen yararı elde etmektedir. Aksi halde sadece eşinden şüphelendiği için eşini takip ettirmek isteyen talepler geri çevrilmektedir.

Toplumumuzda evlilik müessesesi kutsal kabul edilir. Bu yüzden bütün çabalar kötü giden bir ilişkiyi hemen sonlandırmak yerine, yeniden canlandırmak içindir. Şirketimiz de bu anlayış ile hareket etmektedir.

Merak Edilenler

Merak Edilenler