Evliliğin Sona Ermesi Nasıl Önlenir?

Evliliğin Sona Ermesi Nasıl Önlenir?

Profesyonel çalışan özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma kuruluşları, genel olarak Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği’ne üyedirler. Bu dernek bir sivil toplum kuruluşudur ve özel dedektiflik bürolarının kurulduktan sonra bu derneğe üye olmalarında bir zorunluluk yoktur. Ancak yine de bu derneğe üye olmak, özel dedektiflik bürosunun faaliyetlerini ne kadar ciddiyetle yaptığının, özel dedektiflik mesleğinin geleceği için çaba gösterdiğinin ve dernek tarafından çıkarılan Dedektiflik Mesleği Etik Kurallar ve Çalışma Yönetmeliği’ne ne kadar bağlı kaldığının bir ifadesidir. Özel dedektiflik büroları, gelecekleri açısından ve müşterileri nezdinde güvenilirlik sağlamak açısından bu derneğe üye olmaktadır.

Evliliğin Sona Ermesi Nasıl Önlenir?

Söz konusu etik kurallar ve çalışma ilkeleri gereğince de özel dedektiflik firmaları, genel olarak sadece şüphe üzerine yapılan eş takibi veya aldatılma takibi hizmetlerini kabul etmezler. Sadece aşağıdaki iki durumda bu hizmetleri vermeyi üstlenirler:

  • Eşler arasında, evlilik kurumu onarılmaz bir şekilde zarar görmüştür ve diğer eş dava açarak boşanma sürecini başlatmıştır. Ancak mahkemelerde boşanma  davaları çabuk sonuçlanmamakta, davalar birbirini izlemektedir. Bu durumda mahkeme sürecinin daha çok uzamaması açısından, delillere ihtiyaç vardır.
  • Bir başka ihtimal aldatan eşin kusurlarının farkına varması halinde eşine döneceği ve iş boşanma sürecine girmeden evlilik kurumunun yeniden tesis edileceği durumdur.

İşte bu ikinci durumda özel dedektiflik firmaları eş takibi veya aldatılma takibi hizmetlerini vermeyi kabul ederler. Çünkü bu durumda sosyal bir fayda vardır ve toplum açısında aile kurumunun kurtarılması çok daha önemlidir. Özel dedektiflerin veya özel araştırma görevlilerinin yapacakları takip çalışmaları sonunda aldatan eş adım adım izlenecek, kiminle ilişkisi olduğu tespit edilecek, bu ilişki fotoğraf, video ve ses kayıtları ile kanıtlanacak ve aldatılan eşe bütün bilgi ve belgeler teslim edilecektir.

Toplumumuzda çoğu evli kadınların ekonomik özgürlükleri yoktur. Bu durum aldatılan eşin çoğu zaman affetmesine ve hiç değilse evlilik birliğinin sürdürülmesine karar vermesine neden olmaktadır. Ancak bazı durumlarda aldatan eş kusurlarının farkına varabilir ve yaptıklarından pişmanlık duyabilir. Bu durumlarda özel dedektifler tarafından aldatılma olayı büyün çıplaklığı ile kanıtlanacağı için, işin inkar edilecek bir yanı da yoktur. Bu yüzden özel dedektiflik bürolarının verdiği eş takibi veya aldatılma takibi hizmeti evliliğin sona ermesini önleyen bir hizmete dönüşmüş olmaktadır. Evlilik danışmanları da boşanmaların günümüzde gittikçe arttığını dile getirmekte ve bu yüzden yıkıcı olmak yerine yapıcı olmak gerektiğini ifade etmektedirler.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firmasında görev yapan bütün yönetici ve çalışanlar da etik olarak bu düşünceden yanadırlar ve eş takibi hizmetini sadece boşanma davalarını hızlandırmak için değil, evlilik birliğinin devam etmesini sağlamak amacı ile de kabul etmektedirler. Kadromuzda bu konuda uzman ve deneyimli çok sayıda özel dedektif bulunmaktadır.

Merak Edilenler

Merak Edilenler