Garantili Dedektiflik Hizmeti

Garantili Dedektiflik Hizmeti

Bugün özel dedektiflik firmalarının ve özel araştırma kuruluşlarının sayılarının artması, ciddi anlamda bir rekabet ortamı yaratmış olmaktadır. Bir özel dedektiflik hizmeti bekleyen kişi ve kuruluşlar artık daha seçici davranmaktadır. Özellikle sahte özel dedektiflik firmalarınında sayılarının artması karşısında bu yöndeki arayışlar daha ciddi boyutlara varmıştır. Her ne yönde bir takip ve araştırma hizmeti talep edilecek olursa olsun, insanlar garantili dedektiflik hizmeti beklemektedir.

Garantili Dedektiflik Hizmeti

Ancak bu özellikte olduklarını iddia eden özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma kuruluşlarına nasıl inanılacak? Çünkü garantili hizmet vermenin bir ölçüsü olamaz. Yapılan çalışma sonunda hazırlanan rapor ve ekindeki bulgular, bazı kişi ve kuruluşları tatmin ederken bazılarını tatmin etmeyebilir. Bu durum çalışmanın eksik yapılması veya doğru yönlendirilmemesi yüzünden olabilieceği gibi, çalışmanın kapsam ve koşullarından kaynaklanıyor da olabilir.

Ancak özel dedektiflik mesleğine inanan ve bu sektörün daha fazla gelişmesi yönünde çaba harcayan bazı özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma kuruluşları, ulusal ve uluslararası anlamda belirlenmiş standartlara uygun hizmet vermektedir. Bu standartlar uluslararası geçerliliği olan sistemlerdir ve yine uluslararası geçerliliği olacak şekilde akredite kuruluşlar tarafından belgelenmektedir.

Aşağıda üç önemli yönetim sisteminde bahsedilecektir. Bu yönetim sistemi belgelerine sahip olan firmalar rakiplerinden her zaman bir adım öndedir ve müşterilerine her zaman garantili özel dedektiflik hizmeti vermektedir.

  • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

Müşterilerine garantili hizmet vermek isteyen özel dedektiflik firmaları, iş süreçlerini kontrol altında tutmak, hizmet verirken hata yapmamak ve olası müşteri şikayetlerini en düşük seviyede tutmak için Kalite Yönetim Sistemi kurarlar. Bu şekilde bir yandan hata oranlarını azaltarak müşteri memnuniyeti yaratılırken, diğer yandan maliyetlerini düşürürler ve verimliliklerini yükseltirler. Bu sistemi kuran ve standartlara uygun faaliyet gerçekleştiren özel dedektiflik firmaları ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alırlar.

  • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

Özel dedektiflik mesleği açısından bilgilin korunması en önemli konudur. Bilgi varlıklarının gizliliği, bütünlüğü, erişebilir olması ve kullanılabilir olması önem verilen bir noktadır. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sayesinde özel dedektiflik firmaları, bilginin korunmasına yönelik riskleri kolayca tespit eder ve bu riskleri ortadan kaldırmak için gerekli önlemleri alırlar. Bu sistemi kuran özel dedektiflik firmaları isterlerse ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi alırlar.

  • ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi

Müşteri memnuniyeti konusunda kararlı olan özel dedektiflik firmaları, sorunların çözümünde müşteri merkezli bir yaklaşım uygulamak açısından, kendilerinden hizmet talep eden kişi veya kuruluşların beklentilerine önem verirler ve faaliyetlerini standartlara uygun şekilde yürütürler. Bu amaçla olası hataları düşük tutmak ve müşteri şikayetlerini azaltmak için Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi kurarlar. ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi alan firmalar, müşterilerden gelen uyarı ve şikayetleri bir sistem içinde ele alırlar, analiz ederler ve çözüm üretirler.

Garantili dedektiflik hizmeti konusunda tereddüt duyduğunuz herşeyi, şirketimiz yönetici ve çalışanlarına sorabilirsiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler