Gizli Dinleme Cihazları Araştırması Nereden Yapılır?

Gizli Dinleme Cihazları Araştırması Nereden Yapılır?

Teknolojiler geliştikçe kullanım alanları da yayılmaktadır. Bu yeni cihazlar çok yararlı amaçlar için kullanılabildiği gibi kötü amaçlar için de kullanılmaktadır. Odasında uyuyan bir bebeğin uyanıp uyanmadığını ya da bir sıkıntısı olduğunu, odanın dışındayken takip etme imkanı sunan ses dinleme araçlarının yararı tartışılamaz. Ya da örneğin evde yalnız olduğunda bakıcının çocuğa nasıl davrandığını bu cihazla dinleyerek gerektiğinde erken önlem alınabilir. Ama bu ses dinleme araçları, bir kişiyi takip etmek ve o kişinin kimlerle neler konuştuğunu kaydetmek amacı ile de kullanılabilir. Çok kuşkucu eşler bile bu yoldan eşlerinin veya sevgililerinin nerede ve kimlerle birlikte olduğunu izleyebilirler. Hatta daha kötüsü şantaj amaçlı ses kayıtları da alınabilir.

Gizli Dinleme Cihazları Araştırması Nereden Yapılır?

Kısaca birçok nedenle ve birçok amaçla bu cihazlar kullanılabilmektedir. Üstelik bu cihazları temin etmek öyle zor bir iş de değil. Böcek ismi verilen çok küçük boyutlu ama yüksek kapasiteli özelliklere sahip casus dinleme araçları bile, internet üzerinden alınabilmektedir. Bunların boyutları çok küçük olduğundan, kolayca gizlenebilmektedir. Casus ses dinleme araçlarının kullanım şekli de oldukça kolaydır. İstenilen her yere monte edilebilir. Özel bir kurulum da gerektirmediği için kullanım kılavuzlarında açıklandığı şekilde kurup çalıştırmak mümkündür.

Gizli dinleme cihazları farklı özelliklerde üretilmektedir. Bir kısmı radyo frekansı ile çalışır ve bulunduğu ortamın dışına FM radyo dalgaları gönderir. Ancak bunlar çok uzun mesafeli sinyal gönderemez. Bir kısım dinleme araçları, üzerlerine takılacak bir SIM kartı ile çalışır. Böyle olunca dünyanın her yerinden bu cihaza ulaşmak ve dinleme yapmak mümkündür. Bir kısım dinleme araçları ise, içlerine yerleştirilen belleğe kayıt yaparlar. Bunların yerlerini bulmak oldukça zordur.

Hangi tür gizli dinleme cihazı kullanılmış olursa olsun, ortamda bu tür cihazların bulunup bulunmadığının ve nereye yerleştirildiğinin tespit edilmesi için bir özel dedektiflik bürosundan veya bir özel araştırma şirketinden destek alınması gerekmektedir.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da, kullanılan dinleme araçlarının özelliklerine bağlı olarak bu araçların varlıklarını ve nerede bulunduklarını hızlı ve kolay bir şekilde tespit edebilmektedir. Bu çalışma uzmanlık gerektiren ve özel ekipmanlar gerektiren bir çalışmadır ve şirketimiz bu özelliklerde dedektiflere, araştırma görevlilerine ve teknik donanıma sahiptir.

Genelde radyo dalgası yayan veya SIM kart ile çalışan casus ses cihazlarının yerleri kolayca tesbit edilebilir. Çünkü çalışmaları için enerji ihtiyacında olan bu cihazlar genelde elektrik ile çalışan cihazların içlerine yerleştirilir. Ayrıca bu araçlar çalışmaları sırasında dışarıya sinyal gönderdiklerinden, çeşitli detektörlerle yerleri kolayca bulunabilir. Bulunmaları en zor olan gizli dinleme araçları, kapalı devre bir sistem ile çalışan ve kendi üzerinlerde bulunan belleğe kayıt yapan araçlardır. Çok küçük olduklarından istenilen her yere monte edilebilirler. Bunlar dışında son zamanlarda bir de lazerli dinleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar, belli bir mesafeden dinlenmek istenen ortama lazer ışını gönderilerek çalışmaktadır.

Merak Edilenler

Merak Edilenler