Gizli Kamera Araştırması Nasıl Yapılır?

Gizli Kamera Araştırması Nasıl Yapılır?

İş hayatında çoğu zaman önemli iş adamları rakiplerinin takibi altındadır. Böyle olduğu için de bu kişiler, hep belli endişeler içindedir. Önemli toplantıların güvenli ortamlarda yapılamadığını düşünebilirler. Çalışma arkadaşları ya da şirket çalışanları ile ilgili güven sorunu yaşayabilirler. İş yolculuklarında dinlenmekten veya görüntülenmekten tedirgin olabilirler. Kullandıkları elektrikli araçların veya otomobilinin içine yerleştirilmiş bir gizli kamera ve dinleme cihazı olduğu kuşkuları yaşayabilirler.

Gizli Kamera Araştırması Nasıl Yapılır?

Böyle durumlarda özel dedektiflik firmalarından veya özel araştırma kuruluşlarından gizli kamera araştırması veya casus dinleme araçları araştırması talep edilebilir. Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da kişi veya kuruluşların bu yöndeki taleplerini karşılamakta ve son derece hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet vermektedir.

İnternete girip gizli kamera araştırması yapılacak olsa, ortam dinleme ve görüntüleme sistemleri satan çok sayıda firma karşınıza çıkabilir. Böcek ifadesi, dinleme yapan veya görüntü kaydeden sistemlerin genel tanımıdır. Yani ortam dinleyen cihazlara da böcek deniyor, gizli yerleştirilen kameralara da böcek deniyor. Kısaca çıplak gözle görülemeyen cihazlar böcektir. Bu çerçevede gizli kameralar, televizyon kasalarına, saatlere, bilgisayar klavyesine bile yerleştirilebiliyor. Genel olarak casususluk amacı ile bu tür cihazların alınıp satılması da, kullanılması da bir suçtur. Çünkü anayasanın temel kuralları olan kişi hak ve özgürlüklerine, konut dokunulmazlığına ve haberleşme hürriyetlerine doğrudan müdahale söz konusudur. Yine de bu cihazların pazarlanmasına ve satılmasına engel olunamıyor.

Bu cihazları kullananlar mutlaka bir çıkar peşindedir. Bu kişiler ticari rakipler olabileceği gibi, şirketin ortakları veya kötü niyetli çalışanlar da olabilir.

Gizli kameralar, genelde radyo frekansı ile çalışırlar. Açık alanda bu cihazlar bir kilometreye kadar sinyal gönderebiliyor. Aslında SIM kart teknolojisini kullanan böcekler ile dünyanın öbür ucundan bile ses ve görüntü elde etmek mümkündür. Bunun yanında lazerli cihazlar da var. Genellikle camlı ortamlarda bu cihazlar daha çok kullanılıyor.

Uzmanlara göre, gizli kamera endişesi taşıyan kişilerin en çok elektronik eşyalardan şüphe etmeleri gerekiyor. Bir elektrik fişine taklı olan her cihaz, potansiyel bir kayıt cihazı olabilir. Hatta elektik prizlerine bile gizli kamera yerleştirilebiliyor.

Kısaca piyasaya bakıldığında, fiyatları oldukça düşen, her yerden kolayca alınabilen, boyutları küçülen ancak görüntü kalitesi artan, karanlık ortamlarda bile kayıt yapabilen, kablosuz olarak yüzlerce metre uzaklığa sinyal gönderebilen, bataryası günlerce yetebilecek gizli kameralar bulunmaktadır. Özel yaşamın en büyük düşmanı haline gelen gizli kamerlar ile mücadele etmek için bu konuda uzmanlardan destek almak en doğru yol.

Şirketimiz çalışanları, kolayca böceklerin varlığını tespit edebiliyor ve yerlerini bulabiliyor. Teknolojik gelişmeler ne kadar böceklerin güçlerini arttırsa bile, bir yandan bunları bulan dedektörler de geliştiriliyor. Ayrıca özel araştırma görevlileri kendi yöntemleri ve özel donanımları ile kısa sürede sonuca ulaşabiliyorlar.

Merak Edilenler

Merak Edilenler