Gizli Kamera Nasıl Tespit Edilir?

Gizli Kamera Nasıl Tespit Edilir?

Teknolojinin gelişmesi elbbete çok önemlidir ve birçok açıdan yaşamı kolaylaştırmaktadır. Ama teknolojik ürünler kötü amaçlarla da kullanılabiliyor. Arasıra gazete ve televizyon haberlerinde birinin gizli kamera ile çekilen görüntüleri haber olur. Genelde bu tür haberler ünlü kişiler, önemli noktalarda görev yapan kişiler ya da siyasiler için çıkar. Ama şantaj amaçlı olarak, gizli kamera kullanılan olaylar da yok değil. Gizli kameralar, izlenmek istenen kişinin bulunduğu mekanlara gizlice yerleştirilen ve kendisinden habersiz bir şekilde ses ve görüntü kaydetmeye veya nakletmeye yarayan cihazlardır. Böyle oldukları için de gözle görünecek noktalara yerleştirilmezler. Ama unutmamak gerekir ki nereye yerleştirilmiş olursa olsun, lensleri görüş alanında olmak zorundadır. Aksi halde çekim yapması, görüntü alması mümkün olamaz. Ama yine de hiç de tahmin edilmeyen ve ilk bakışta farkedilemeyecek yerlere yerleştirilirler. Bu yüzden gizli kameraları çıplak gözle yakalayabilmek için sıkı bir gözlemci olmak gerekir. Ortamda bulunan kitapların arasına, yangın detektörlerinin içine, bitki yapraklarının arasına, klimaların içine, hatta televizyon kasalarına bile gizli kamera yerleştirilmiş olabilir.

Gizli Kamera Nasıl Tespit Edilir?

Teknoloji sürekli gelişiyor dedik ya. Gözle görmenin bile mümkün olmadığı gizli kamera sistemleri olduğunu unutmamak gerek. Ayna içlerine yerleştirilmiş gizli kameralar bile bulunmaktadır. Genelde filmlerde görülen aynalı odaları hatırlayın. Bir taraftan bakınca sadece ayna görülür. Oysa aynanın diğer tarafından içerisi olduğu gibi izlenebilir.

İşin doğrusu gizli kamera ile izlendiğinden şüphelenen kişiler veya böyle bir şüphe olmasa bile ortamın denetlenmesini isteyen kişi ve kuruluşlar, özel dedektiflik firmalarından veya özel araştırma kuruluşlarından, böcek araştırması veya gizli kamera araştırması talep etmelidirler. Çünkü gözle yapılacak kontrollerden çoğu zaman olumlu sonuç alınamaz. Bu işin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Bu kişiler, çalışmaları sırasında uyguladıkları özel teknikler yanında çok özel ekipmalar da kullanırlar. Teknooloji sadece gizli kamera üretmekle kalmıyor, bu kameraların yerlerinin tespit edilmesine imkan veren cihazlar da üretiyor.

Kullanılan birçok gizli kamera detektörü, bu şekilde gizlice otama yerleştirilen ve gözle görünmesi çok zor veya imkansız olan kameraların yerlerini tespit edebilmektedir. Elbette kamera detektörleri de profesyonel kulanım, menzil ve tarama yeteneklerine bağlı olarak farklı özelliklere sahip sistemlerdir.

Birçok özel dedektiflik firması yanında şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da bu şekilde böcek araştırması veya gizli kamera araştırması hizmeti vermektedir. Ayrıca şirketimizde görev yapan özel dedektifler veya özel araştırma görevlileri, çok daha kaliteli ve nitelikli gizli kameraları bile bulabilecek donanıma sahiptirler.

Gizli kamerların özellikleri, nasıl çalıştıkları, nasıl yerleştirildiği ve yerlerinin nasıl tespit edilebileceği gibi konularda daha ayrıntılı bilgiler almak isterseniz, şirketimiz çalışanlarına ve yöneticilerine müracaat edebilirsiniz. Eğer böcek araştırması veya gizli kamera araştırması hizmet talep edeceksiniz vakit geçirmeden şirketimize gelebilirsiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler