İş Ortağı Araştırması Neden Gereklidir?

İş Ortağı Araştırması Neden Gereklidir?

Daha düne kadar özel dedektiflik hizmetleri arasında ortak takibi veya iş ortağı araştırması gibi bir ihtiyaç yoktu. Ama dünya değişiyor, ekonominin ihtiyaçları değişiyor, şirketler değişiyor. Küreselleşen ekonomik koşullar içinde bu değişim süreçleri gittikçe önem kazanıyor. Küçük ve orta ölçekli şirketler de ekonominin varlık nedenleridir ama büyük düşünen ve hedefleri büyük olan şirketler aynı sektördeki şirketler ile birleşmeye, bünyelerine daha güçlü ortaklar almaya başladılar. Aslında büyük şirketlerdeki ortaklık yapıları ile küçük şirketlerin ortaklık yapıları özünde aynıdır. Birden fazla insanın veya kuruluşun sermayelerini birleştirmeleri ve bundan sonra birlikte hareket etmeleri söz konusudur.

İş Ortağı Araştırması Neden Gereklidir?

Ancak ortak olacak kişiler birbirlerini iyi tanımak zorundadırlar. Ortaklık ilişkileri kısa süreli, anlık işlemler değildir. Uzun vadeli düşünülmesi gereken uzun soluklu bir iştir. Bu süreçte, ortakların zaman içinde birbirlerine davranışları da değişebilir. Yani aynı ortaklık kararının alınması sırasında duyulan endişeler, ortaklık ilişkisinin devam ettiği süreçte herhangi bir zamanda da duyulmaya başlanabilir.

Bu nedenle özel dedektiflik ve özel araştırma kuruluşları, müşterilerine iş ortağı araştırması veya iş ortağı takibi hizmetleri de vermektedir. Aynı çerçevede şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da talep olması durumunda bu hizmetleri vermektedir. Tamamen uzmanlık gerektiren bu hizmetleri sürdürecek eğitimli ve güçlü bir kadroya ve sağlam bir altyapıya sahip olan şirketimiz, kısa sürede takip ve araştırma çalışmalarını tamamlayarak, elde edilen bütün bilgi ve belgeleri analiz etmekte, değerlendirmekte ve bir rapor ekinde müşterilerine sunmaktadır.

Bu takip ve araştırma çalışmaları, çoğu zaman ortaklık anlaşmasının başında şirketleri yanlıştan döndürmekte, hatta, haksız kazanç elde etmeye çalışan mevcut iş ortağının davranışlarını delilleri ile ortaya çıkararak zararın daha fazla büyümesinin önüne geçmektedir.

Özel dedektiflik hizmetleri ülkemizde ilk verilmeye başlandığında sadece eş takibi, aldatılma takibi gibi hizmetler ön plana çıkıyordu. Bugün ekonomi dedektifleri de denilen uzman dedektifler, şirketlerin mali geçmişlerini, ortaklarını, yöneticilerin kariyerlerini, işe alınacak elemanların özgeçmişlerini, dolandırıcılık işlemlerini, icra işlemlerini ve daha birçok konuyu takip etmekte ve araştırmaktadır. Günümüz iş yaşamında en fazla merak edilen konuların arasında iş ortağı araştırmaları bulunmaktadır. Çeşitli ortaklık ilişkilerinde ortağının güvenli olup olmadığından endişe duyan şirket sahipleri, özel dedektiflik firmalarından bu yönde hizmet talep etmektedir. Bu arada yeni ortaklık ilişkisi öncesinde geçmişe dönük derinlemesine bir araştırma da talep edilmektedir. Ortak olacak şirketlerin piyasa itibarları, finansal bir sorunu olup olmadığı, yakın dönemdeki kar zarar tabloları, mahkemeye düşmüş dosyaları varsa bunların durumları, bu çalışmalarda ortaya konmaktadır. Şirketlerin farklı illerdeki yapılanmalarına hatta bayi ağlarına kadar inen araştırmalar yapılmaktadır.

İş ortağı takip ve araştırma hizmetlerinin kapsamı ve boyutları konusunda daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyuluyorsa, vakit geçirmeden şirketimiz yönetici ve çalışanlarına müracaat edebilirsiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler