Kocanızdan Şüpheleniyorsanız Ne Yapacaksınız?

Kocanızdan Şüpheleniyorsanız Ne Yapacaksınız?

Evlenirken heyecan duyulur, güven duyulur, sonuna kadar sadık kalınacağına söz verilir ama bazen bu sözler unutulur, heyecan kaybolur. İşin kötüsü güven sarsılır ve evlilik birliğinin temelleri sallanmaya başlar. Birkaç yıl önce ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin yüzde 25’i eşlerini aldatmaktadır. Kadınların ise yüzde 11’i eşlerini aldatmaktadır. Yabancı ülkelerde de sonuçlar pek farklı değil. Aynı dönemde Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin yüzde 22’si, kadınların ise yüzde 14’ü eşlerini aldatmaktadır. Kırktan fazla ülkenin katıldığı bir başka araştırmaya göre de sonuçlar çok ilginç. Bu araştırmada eşlerini en fazla aldatan ülkeler arasında ülkemiz de var.

Kocanızdan Şüpheleniyorsanız Ne Yapacaksınız?

Kocasının kendisini aldattığını düşünen kadınlar, genel olarak bu şüphelerinde haklı da çıkmaktadır. Kıskançlık olayları olmuyor değil ama nedense erkekler eşlerini aldatıyorsa, bunu kadınlar hemen hissediyor. Böyle bir durum sonuçta şiddetli geçimsizlik yaratmakta ve evlilik hayatını çekilmez hale getirmektedir. Eğer kadın ekonomik özgürlüğüne sahip değilse ülkemizde genelde çoğu eş bu duruma katlanmaktadır ama katlanamayacak olanlar doğal olarak boşanma sürecini başlatmaktadır. Mahkemelerin durumu ise ülkemizde ne yazık ki pek parlak zayılmaz. Arka arkaya duruşmalar yaşanır, her duruşmanın arası aylar sürer ve ayrılmak isteyen eşler bir türlü ayrılamazlar.

Özel dedektiflik hizmetleri ilk verilmeye başlandığından beri ülkemizde dedektiflik denilince ilk akla gelen eş takibi veya aldatılma takibi hizmeti olmaktadır. Uzun yıllardır aldatılan eşler, gerek aldatıldıklarından emin olmak için, gerekse başlamış olan boşanma sürecini hızlandırmak için özel dedektiflik firmalarına başvurmaktadır.

Özel dedektiflik firmaları, Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği tarafından yayınlanan etik ilkelere ve çalışma kurallarına uyma konusunda hassas davranırlar. Bu çerçevede eş takibi veya aldatılma takibi hizmetini, sadece şüpheye dayanan talep olması halinde vermezler. Evlilik birliği ya gerçekten çekilmez bir hal almış olmalı ve boşanma kaçınılmaz olmalı, ya da zaten boşanma süreci başlatılmış olmalıdır.

Her iki durumda da özel dedektifler, takip ve araştırma çalışmalarını gerçekleştirirken, yeterli delil toplamayı ve mahkemenin hızlı ve doğru karar almasını sağlamayı hedef alırlar.

Erkek, evine, eşine ve varsa çocuklarına karşı yasal görevlerini yapmıyorsa, davranış ve hareketlerinde tutarsızlıklar başlamışsa, eşiyle arasındaki anlaşmazlık giderek şiddetli geçimsizliğe dönmüşse, bu durumda sağlıklı bir evlilikten bahsedilemez. Evlilik kurumu eşler için artık çekilmez hale gelmiştir. Bu durumun kanıtlanması halinde boşanma süreci muhakkak ki daha hızlanacaktır. İşte bu nedenle kocasından şüphe duyan eş hemen bir özel dedektiflik firmasına müracaat etmelidir. Özel dedektifler, talep edilen eş takibi veya aldatılma takibi hizmetini yerine getirirken, ilgili yasal düzenlemelerin dışına çıkmazlar.

Kocasının davranışlarından kendisini aldattığını düşünen kadınlar, ne yapacakları konusunda şirketimize gelerek, yönetici ve çalışanlarımızdan bilgi alabilirler. İhtiyaç duyulursa şirketimiz en güvenilir, kaliteli ve hızlı özel dedektiflik hizmeti vermektedir.

Merak Edilenler

Merak Edilenler