Öğrenci Takibi Nasıl Yapılır?

Öğrenci Takibi Nasıl Yapılır?

İstatistiklere bakılırsa son yirmi yılda ülkemizin nüfusu yüzde 25 civarında artarken, suç oranları ve hükümlü ve tutuklu sayısındaki artış yüzde 400 civarında olmuştur. Bu ürkütücü bir sonuçtur. Aslına bakılırsa bu sonuç ülkemizin asayiş bakımından ne kadar yetersiz kaldığını göstermektedir. Gelir dağılımındaki dengesizlik ve artan işsizlik oranları, bir yandan suç işleme yaşını aşağılara çekerken, bir yandan da işlenen suçların çeşidini arttırmaktadır. Bu duruma elbette adalet sisteminin doğru dürüst işlememesi ve yasaların uygulanmasında görülen zayıflık da neden olmaktadır.

Öğrenci Takibi Nasıl Yapılır?

İstatistiklerin gösterdiğine göre, cezaevlerinden bulunan tutuklu ve hükümlülerin yaş grupları çok çarpıcı detaylar vermektedir. 2014 yılı itibariyle 12-17 yaş aralığında cezaevlerinde iki bine yakın çocuk, 18-20 yaş aralığında ise yedi binden fazla genç bulunmaktadır. Geçmiş yıllara göre bir karşılaştırma yapıldığında, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü olarak bulunan çocuk ve gençlerin sayısında yüzde 40 artış olduğu ortaya çıkmaktadır.

Bir de bu çocuk ve gençlerin neden cezaevlerinde bulunduklarına bakılırsa, en fazla uyuşturucu maddeler, hırsızlık, gasp ve cinayet suçları dikkat çekmektedir. Bütün bu rakamlar çocukların suça ve suç işlemeye ne kadar potansiyel gösterdikleri ortadadır. Bu noktada anne ve babalara çok iş düşmektedir.

Eşlerin her ikisinin de çalışmak zorunda olduğu günümüz dünyasında, çocukların okula gidiş gelişleri ve okul dışında geçirdikleri zaman çok daha önemli olmaktadır. Çocukların kötü alışkanlıklar kazanmaları ve kötü arkadaşlıklar kurmaları bu süreçte olmaktadır. Takip edilmemeleri durumunda hiç istenmeyen durumlarla karşılaşmak kaçınılmazdır. Ama anne ve babaların kendi imkanları çocuklarını takip edebilmeleri çok kısıtlıdır.

İşte bu yüzden özel dedektiflik firmalarının ve özel araştırma kuruluşlarının sundukları öğrenci takibi veya çocuk takibi hizmetleri önemli olmaktadır.

Anne ve babalar çocuklarını yakından tanımak zorundadır. Arkadaşlarının kim olduğunu bilmek zorundadır. Bu arkaşlarının nasıl kişiler olduğunu bilmek zorundadır. Ailelerini tanımak zorundadır. Çocuklarının hangi mekanlara gittiğini bilmek zorundadır.

Bütün bu merak edilenleri kendi alanlarında uzman ve deneyimli özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri kısa sürede araştırmakta, analiz etmekte, değerlendirmekte ve bir rapor eşliğinde sunmaktadır. Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firmasında bu özellikte özel dedektifler çalışmaktadır. Sundukları rapor, çocukların okul dışında girip çıktığı her yer, arkadaşları ve samimiyet dereceleri, özel yaşamları ve daha birçok bilgi içermektedir. Bu çalışmalar teknik takip, fiziki takip ve sanal takip olarak üç farklı yönden yapılmaktadır. Eğer anne ve baba izin vermişse, öğrencinin yanında bulunan akıllı telefon, tablet ve benzeri elektronik cihazlar da takibe alınabilir. Ancak yapılan her türlü takip ve araştırma hizmetinin, yasal düzenlemelerin sınırları dışına çıkılmadan yapılmasına özen gösterilir.

Öğrenci takibi veya çocuk takibi konularında daha etraflı görüşmek ya da böyle bir hizmet talep etmek için, şirketimiz çalışanlarına ve yöneticilerine başvurabilirsiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler