Özel Dedektif Bürosu Ne İş Yapar?

Özel Dedektif Bürosu Ne İş Yapar?

Ülkemizde özel dedektiflik alanında hizmet vermek üzere, bugünkü anlamda ilk özel dedektiflik firmalarının kurulmaya başlaması, 1980’li yıllarda olmuştur. Ülkemizin dışa açılmaya başlaması, serbest ekonomi kurallarının işlerlik kazanması, aynı süreçte dünyada küreselleşme hareketlerinin hız kazanması, bir yandan özel dedektiflik taleplerinin artmaya başlamasına, diğer yandan özel dedektiflik mesleğine olan ilginin artmasına neden olmuştur.

Özel Dedektif Bürosu Ne İş Yapar?

Bu ilk yıllarda oldukça dar bir kapsamda özel dedektiflik hizmetleri verilirken, aradan geçen bu süre içinde hem talep edilen hizmetler daha fazla çeşitlenmiş hem de arka arkaya yeni özel dedektiflik firmaları açılmıştır.

Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması 2006 yılında İstanbul’da kurulmuştur ve kurulduğu günden bugüne aynı anlayış ile müşterilerine hizmet vermektedir. Şirketimizin sunduğu hizmetleri kısaca özetlersek, bir özel dedektiflik bürosunun ne iş yaptığı daha iyi anlaşılacaktır.

Esas olarak bir özel dedektiflik firmasının verdiği hizmetler iki başlık altında toplanabilir:

  • Özel dedektiflik hizmetleri

Evlilik birliği kopma noktasına gelen aileler için eş takibi hizmeti verilmektedir. Eşi tarafından aldatılan ve boşanma süreci başlayan aileler için aldatılma takibi hizmeti verilmektedir. Çocuklarının okulda veya okul dışında kimlerle vakit geçirdiğini ve nerelere gittiğini merak eden anne ve babalar için çocuk takibi, öğrenci takibi veya çocuk arkadaşının takibi hizmeti verilmektedir. Benzer şekilde çocuklarının kötü arkadaşlar edinmesinden veya kötü alışkanlıklar kazanmasında endişe eden anne ve babalar için kötü alışkanlıkların takibi hizmeti verilmektedir. Çocuk bakıcısı arayan veya mevcut bakıcının davranışlarından şüphe duyan anne ve babalar için bakıcı araştırması hizmeti verilmektedir.

  • Özel araştırma hizmetleri

Çalışma ortamlarının veya evlerinin dinlendiğinden şüphe eden kişiler için böcek cihazları araştırması, dinleme cihazı araştırması, casus yazılım araştırması ve gizli kamera araştırması hizmetleri verilmektedir. İşe yeni eleman almak isteyen işyerleri için, özgeçmiş araştırma hizmeti, bir nedenle çalışanlarının davranışlarından şüphelenen işyerleri için personel takibi, e-posta araştırması ve dolandırıcılık araştırması hizmetleri verilmektedir. Ortaklarından şüphe eden işadamları için iş ortağı takibi hizmeti, şirket araştırması ve elektronik ve teknik araştırma hizmetleri verilmektedir. Piyasayı, rakiplerini ve şirketlerinin piyasadaki konumunu merak eden işyerleri için sosyal medya takibi, ürün sahteciliği araştırması, marka araştırması ve patent araştırması hizmetleri verilmektedir.

Bu iki temel hizmet grubu dışında, talep eden müşterilere danışmanlık ve bir takım hukuki hizmetler de sunulmaktadır. Görüldüğü gibi özel dedektiflik mesleği geliştikçe, verilen hizmetlerin çeşidi de artmaktadır. Böyle olmasında iletişim ve bilgisayar teknolojilerindeki gelişmelerin de payı büyüktür.

Bir özel dedektiflik firmasının veya bir özel araştırma kuruluşunun ne iş yaptığı konusunda daha ayrıntılı bilgiler, şirketimiz yönetici ve çalışanlarından her zaman alınabilir. Herhangi bir özel dedektiflik hizmeti ihtiyacınız varsa, şirketimiz güçlü kadrosu ve teknolojik altyapısı ile hizmet vermeye hazırdır.

Merak Edilenler

Merak Edilenler