Türk Dedektiflerin Başarı Oranı

Türk Dedektiflerin Başarı Oranı

Türk dedektiflik firmaları gün geçtikçe başarılarını yükseltmektedir. Yakın bir zamanda bir özel dedektiflik firması, dört ay süren yoğun bir takip ve araştırma çalışması sonrasında, internet üzerinden uluslararası sahte ilaç dolandırıcılığı yapan Çinli bir şebekeyi çökertmiştir. Bu firma internet üzerinden, zayıflamaya yarayan ilaçlar ve kısa sürede kilo verdiren bitki tozları pazarlıyordu. Ancak bu ilaçları kullanan kişilerde bir süre sonra ciddi sağlık sorunları ortaya çıkınca, bazı kişiler bu özel dedektiflik firmasının kapısını çalmıştır. Hemen çalışmaya başlayan firma, bu müşterilerin internet üzerinde hangi sitelerden alışveriş yaptıklarını araştırmış ve arkasından bir müşteri gibi bu siteye zayıflama ilaçları ve tozları siparişi vermiştir. Bu aşamda gönderilen ödeme belgelerinden firmanın uzakdoğu merkezli olduğu anlaşılmıştır. Ancak tespit edilen adresler ve bu adreslerde bulunan kişilerin tamamen sahte olduğu ortaya çıkmıştır. Araştırma ilerleyince bu firmanın Çin’de bir adresi olduğu belirlenmiş, ancak bu adreste de paravan bir şirket bulunmuştur. Sonrasında ise dolandırıcıların aslında Hong Kong’da bulundukları tespit edilmiştir. Bunun üzerine özel dedektifler Çin ile Hong Hong arasında gidip gelerek dolandırıcıların gerçek kimliklerine ulaşmıştır. Arkasından elde edilen bilgiler Çinli yetkililere teslim edilmiş ve dolandırıcılar hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Türk Dedektiflerin Başarı Oranı

Bu özel dedektiflik firmasının başarısı, dikkat edilirse uluslararası düzeydedir. Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firmasında da uluslararası düzeyde araştırma ve takip hizmeti verebilecek özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri bulunmaktadır.

Örnek verilen firma ve bizim firmamız gibi ülkemizde özel dedektiflik mesleğini profesyonelce yapan ve ülke içinde ve ülke dışında başarılar elde eden başka firmalar da bulunmaktadır. Özel dedektiflik yasasının çıkarılamamış olmasına rağmen bu meslek gelişmesini sürdürmektedir.

Bilgisayar ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelere bağlı olarak bugün eskiye göre çok daha hızlı, güvenilir ve kesin sonuçlara ulaşmak mümkündür. Teknolojideki bu gelişmeler ülkemizdeki özel dedektiflerin ve özel araştırma görevlilerinin başarı oranını arttırmaktadır.

Başarıyı elde etmenin en doğru yolu günü takip edebilmektir. Teknolojik olsun olmasın günlük gelişmeleri takip etmek, herşeyden zamanında haberdar olmak başarının anahtarıdır.

Bugün ülkemizde profesyonel olarak özel dedektiflik hizmeti veren yüzün üzerinde firma bulunuyor. Bu firmalar arasında başarı oranları itibariyle bir karşılaştırma bugüne kadar yapılmamıştır. Böyle bir istatistiksel bilgi olmamasına rağmen genel kanı, bu firmaların büyük bir kısmının, aldıkları hizmet taleplerini büyük bir oranda başarı ile sonuçlandırdıkları yönündedir. Bu varsayımlara sahte özel dedektiflik firmaları elbette girmemektedir. Sahte firmaların bütün derdi kolay para kazanmak olduğu için onların zaten başarılı olmak gibi bir hedefleri yoktur. Bu yüzden bir özel dedektiflik hizmetine ihtiyaç duyulduğunda doğru firmayı seçmek gerekmektedir.

Ülkemizdeki özel dedektiflerin ve özel araştırma görevlilerinin ne kadar başarılı olabildikleri konusunda daha farklı bilgiler edinmek için, şirketimiz yönetici ve çalışanlarına müracaat edebilirsiniz.

Merak Edilenler

Merak Edilenler