Yanlış Kişiyle Birlikteliğin Önlenmesi

Yanlış Kişiyle Birlikteliğin Önlenmesi

Yaşamda her zaman doğru kişilerle karşılaşmayı beklemek fazla hayalcilik olur. İnsanların karşısına çoğu zaman yanlış insanlar çıkar. Dürüst olduğu düşünülen insanlar bazen çok büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Ancak genellikle bir ilişkide yaşanan sorunlardan en büyüğü, bazı gerçekleri görmezden gelmek ve gerçeklerden kaçmaktır.

Yanlış Kişiyle Birlikteliğin Önlenmesi

Oysa yanlış bir kişi ile birlikte olunduğunda kendini belli eden bir takım işaretler vardır. Örneğin taraflardan birinin aile ile tanışmaktan kaçınması gibi. Uzun zamandır tanıştığınız kişiyi ailenize tanıştırmakta ikilem yaşıyorsanız, ya da o kişi sizi kendi ailesine tanıştırmaktan kaçınıyorsa ortada sorgulanması gereken bir durum vardır. Ya da birlikte olduğunuz kişinin yanında doğal davranamıyorsanız, yapmacık bir takım davranışlar içine giriyorsanız, ya da o kişinin yanında kendinizi başka biri gibi hissediyorsanız, yine bu ilişkinin gözden geçirilmesi gerekiyor. Doğru bir ilişki de her iki tarafında birbirine saygılı olması ve birbirini dinlemesi gerekir. Ama karşıdaki kişi baskın davranıyor ve sadece kendisinden bahsediyorsa, bu durumda doğru bir ilişki yaşandığından söz edilemez.

Bir ilişkide doğru kişi birlikte olup olmama konusunda bir başka önemli ipucu da karşıdaki kişinin ciddi konuları ne kadar tartışabildiği ile ilgilidir. Eğer para, din veya siyaset gibi ciddi konuları hep sonraya bırakıyor, konuşmaktan kaçınıyor ve günü hoş geçirme sevdasında olan biri gibi görünüyorsa, bu önemli olmalıdır. Bir ilişkinin sağlıklı yürümesi için görüşlere saygı duymak ve sonradan görüş ayrılıklarına düşmemek gerekir.

Taraflardan birinin diğerine karşı ilgili olması, fazla ilgi göstermesi güzel bir şeydir elbette ama bunun da bir ölçüsü olmalıdır. Karşıdaki kişinin tek ilgi alanı siz olmamalısınız. Kendine ait bir yaşamı, alışkanlıkları, yapmaktan hoşlandığı şeyler, kısaca kendine ait bir sosyal çevresi olmalıdır. Size nefes aldırmayacak bir ilgi normal kabul edilemez.

İşte bu sayılan ipuçları kişinin ilişkiyi sorgulaması ve doğru kişi ile birlikte olup olmadığını anlaması için yeterlidir. En doğrusu bu durumda ilişkiye daha fazla devam etmemektir. Ancak buna rağmen karşıdaki kişiyi iyi tanımakta bir uzmandan destek almak ihtiyacı olabilir. Bu durumda özel dedektiflik firmaları ve özel araştırma görevlileri, ileride eş olacak kişilerin takip edilmesi ve araştırılması hizmetleri vermektedir. Deneyimli özel dedektifler, takip edilen kişiyi, kişisel özellikleri, iş çevresi ve arkadaşları ile olan ilişkileri, iş dışında ne tür alışkanlıkları olduğu, genelde sıkça gittiği yerler, kötü alışkanlıklarının olup olmadığı ve daha bir çok açıdan gözlemektedir. Daha vakit varken zamanında yanlıştan dönmek için böyle bir desteğin yararı inkar edilemez.

Yanlış kişiyle birlikteliğin önlenmesi konusunda daha ayrıntılı bilgiler almak için, şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması yönetici ve çalışanlarına müracaat ediniz. Bu yönde bir hizmet talebiniz olursa, şirketimiz deneyimli ve uzman bir özel dedektiflik kadrosuna sahiptir.

Merak Edilenler

Merak Edilenler