Yurtdışında Özel Dedektiflik Hizmetleri Var mıdır?

Yurtdışında Özel Dedektiflik Hizmetleri Var mıdır?

Ülkemizde faaliyet gösteren özel dedektiflik firmalarının bir kısmı, Gürcistan, Türkmenistan, Azerbeycan ve diğer Türki Cumhuriyetler’de de özel dedektiflik veya özel araştırma hizmetleri vermektedir. Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da aynı şekilde bu ülkelerde hizmet verecek kapasitede personel yapısına ve teknik altyapıya sahiptir. Bir talep gelmesi durumunda, ülkemizde olduğu gibi, özel dedektiflik hizmetleri, özel araştırma hizmetleri ve danışmanlık ve hukuki hizmetler alanlarında hizmet vermeye hazırdır.

Yurtdışında Özel Dedektiflik Hizmetleri Var mıdır?

Neticede bu ülkelerde de çeşitli şekillerde bu ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır. Örneğin şirketimiz, özel dedektiflik hizmetleri kapsamında eş takibi, aldatılma takibi, çocuk takibi, çocuk arkadaşının araştırılması, öğrenci takibi, kötü alışkanlıkların takibi, adres tespiti, delil toplama, araç takibi ya da iş ortağı takibi gibi hizmetler verebilmektedir.

Aynı şekilde özel araştırma hizmetleri kapsamında şirketimiz, böcek cihazları araştırması, dinleme cihazı araştırması, gizli kamera araştırması, dolandırıcılık araştırması, kayıp şahıs araştırması, marka araştırması, personel araştırması, özgeçmiş araştırma, casus yazılım tespiti, sosyal medya takibi, şirket araştırması, e-posta araştırma, elektronik ve teknik araştırma, çocuk bakıcısı araştırması ve takibi gibi hizmetler verebilmektedir.

Yine şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, talep edilmesi halinde danışmanlık veya hukuki hizmet ihtiyacı olan kişi ve kuruluşlara bu yönde de hizmet vermektedir. Örneğin, boşanma davalarında delil toplama, kaçırılan şahıs araştırması ve takibi, kişiye özel dedektiflik, kurumsal dedektiflik hizmetleri, sahte evrak araştırması, ürün sahteciliği araştırması, marka patent araştırması ya da kriminal araştırma hizmetleri gibi hizmetler verebilmektedir.

Ülkemizde olduğu şirketimiz, bu ülkelerde de mevcut yasal düzenlemelerin sınırları dışına çıkmadan, kişi hak ve özgürlüklerine tecavüz etmeden, konut dokunulmalığı ve haberleşme hürriyeti gibi temel hak ve özgürlükler çerçevesinde bu hizmetleri vermektedir.

Bunun yanı sıra, yine ülkemizde olduğu gibi şirketimizin, hangi tür hizmet veriyor olursa olsun üzerinde hassasiyetle durduğu nokta gizlilik taahhüdüdür. Kişi ve kuurluşlara hizmet vermeye başlamadan önce mutlaka hizmetin tanımını, koşullarını ve çalışma esas ve yöntemlerini belirleyen bir sözleşme yapılır. Bu sözleşmenin en önemli maddesi, gerek çalışmaların başında açıklanan bilgi ve belgelerin, gerekse çalışmalar sırasında elde edilen bilgi ve belgelerin hiç bir durum ve koşulda üçüncü kişiler ile paylaşılmamasını içeren gizlilik taahhüdüdür.

Ancak bu çalışmalar sırasında ülke yasaları gereğince suç olduğu kabul edilen bir durum ile karşılaşıldığında bu durum yerel güvenlik birimleri ile mutlaka paylaşılır.

Bu arada şunu da belirtmek gerekir ki, yurtdışında verilen özel dedektiflik hizmetleri veya özel araştırma hizmetleri sadece Türki Cumhuriyetler ile sınırlı değildir. Ulusal firmalarımız dünyanın her ülkesi ile iş yapmaktadır. Bu çerçevede bu ülkelerdeki faaliyetler sırasında bir nedenle özel dedektiflik veya özel araştırma hizmeti talep edilebilir. Şirketimiz Sherlock Holmes Özel Dedektiflik ve Araştırma firması, elindeki kadrolar elverdiği ölçüde bu talepleri de karşılamaya hazırdır.

Merak Edilenler

Merak Edilenler